Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-12-2007, 14:53   #1
jaSmin

jaSmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

'BJK Yönetimini Maça Bekliyoruz'

Bursaspor Kulübü Mali Asbaşkanı Serkan Sabuncuoğlu, Beşiktaş ile 7 Aralık Cuma akşamı yapacakları maçın kendileri için çok önemli olduğunu, bu maçtan alacakları 3 puanla yükselişlerini sürdüreceklerini bildirdi. Sabuncuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik direktör Samet Aybaba'nın, göreve gelmesiyle birlikte takımın ligdeki kötü gidişine son verdiğini, oynanan 5 maçta alınan 11 puanın bunun göstergesi olduğunu kaydetti. Takım üzerinde 5 hafta öncesine kadar ''kazanamama'' korkusunun bulunduğuna işaret eden Sabuncuoğlu, ''Hocamızın, futbolcu kardeşlerimize verdiği güvenle bunu aşmış durumdayız. Şu an önümüzdeki tek engel cuma akşamı sahamızda oynayacağımız Beşiktaş maçı'' dedi.

-''HESABIMIZI SAHADA GÖRECEĞİZ''-

Sabuncuoğlu, başta başkan İbrahim Yazıcı olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerinin teknik heyet ve oyunculara güvenlerinin en üst seviyede olduğuna değinerek, şunları söyledi: ''Beşiktaş maçı bizim için çok önemli. Bu maçtan 3 puan alarak yükselişimizi sürdüreceğimize inanıyorum. İki takım taraftarları arasında 3 yıldır süren bir gerginlik var. Artık gerginliğin bu maçta son bulmasını arzuluyoruz. Biz, işimize sahada bakacağız. Hesabımızı sahada göreceğiz. Bunu yapacak olan da futbolcu kardeşlerimizdir. Onlara güvenimiz tamdır.''

-TARAFTARA SAĞDUYU ÇAĞRISI-

Serkan Sabuncuoğlu, yeşil-beyazlı taraftarların her zaman takımlarının yanında olduğunu ve desteğini hiçbir zaman esirgemediğini ifade ederek, yönetim kurulu olarak Beşiktaş maçında da bu desteğin sürmesini istediklerini vurguladı. Bu karşılaşmada taraftarlardan, kötü tezahürat ve taşkınlıklardan kaçınmaları talebinde bulunan Sabuncuoğlu, şöyle devam etti: ''Bursaspor'un ceza sınırında olduğunu herkes bilmektedir. Takımımızın ne maddi, ne de manevi olarak cezalı duruma düşmesini istemiyoruz. Bunu kaldırabilecek gücümüz yok. Halen, geçmiş senelerde alınan cezaların sıkıntılarını yaşıyoruz. Bunların yaşanmaması için cefakar ve vefakar taraftarımızdan sadece takımlarını ateşlemelerini bekliyoruz. Ben, 15 gündür taraftar temsilcileriyle toplantılar yapıyorum. Durumu kendilerine anlattım. Onlardan cuma akşamı görsel şovlarla sadece takımlarını destekleme sözü aldım.''

-BEŞİKTAŞLI YÖNETİCİLERE DAVET-

Sabuncuoğlu, yaşanan gerginlikler nedeniyle geçen yıl iki takımın taraftarlarının deplasmanda oynanan karşılaşmalara götürülmediğini hatırlatarak, şunları kaydetti: ''İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda Beşiktaş taraftarı maça gelemeyecek, ama siyah-beyazlı yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızı bekliyoruz. Kendilerini en iyi şekilde misafir ederiz. Çünkü ligin ikinci yarısında biz de İstanbul'da tüm yönetici arkadaşlarımla beraber kendilerine misafir olacağız. Umarım güzel geçen bir mücadelenin ardından kazanan biz olur ve karşılaşma sonunda tüm camiamızla bu galibiyeti kutlarız.''
jaSmin Ofline   Alıntı ile Cevapla