Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-12-2007, 21:44   #1
|RespecT Me|
Banned

|RespecT Me| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izmir'de tekne faciası

İzmir'de tekne faciası

İzmir'in Seferihisar ilçesine bağlı Sığacık sahili yakınında kaçakların bulunduğu tekne battı.

Click the image to open in full size.

Kaçak göçmenleri Sakız adasına götüreceği belirtilen tekne, cumartesi sabahı Sığacık sahilinden ayrıldıktan kısa bir süre sonra, aşırı yük nedeniyle battı. Dün akşam saatlerinde cesetlerin karaya vurmasıyla harekete geçen ekipler, ilk aşamada 6 kişiyi kurtardı. 51 kaçak göçmenin de cesedi bulundu.

Olay Filistin uyruklu 2 kaçak göçmenin yüzerek kıyıya ulaşıp, yardım istemesiyle ortaya çıktı.

Sahil Güvenlik ekiplerinin çalışmaları sonucunda 4 kaçak göçmen daha kurtarıldı. Filistin, Irak ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerden 51’inin cesedine ulaşıldı.

Kurtulanlar, yaklaşık 20 metrelik teknede 85 kişi bulunduğununu söyledi. Kayıp göçmenlerin bulunması için çalışmalar sürüyor. Şiddetli lodos arama kurtarma çalışmalarını güçleştiriyor.
ARKADAŞLAR SİZLERİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARILI OLAMADIM. FORUM YÖNETİMİNİ ENAYİ YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARAMADIM. SİZDEN DİLENEREK ALDIĞIM REPLERİ FORUM YÖNETİMİ SİLDİ. ŞİMDİ İSE BEN BUNA İSYAN EDİYORUM. BEN BİR MALIM!
Click the image to open in full size.
|RespecT Me| Ofline   Alıntı ile Cevapla