Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-12-2007, 15:49   #1
|RespecT Me|
Banned

|RespecT Me| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öğretmen atamaları başlıyor

Öğretmen atamaları başlıyor

MEB, 10 bin sözleşmeli öğretmen atamasını 18 Aralık Salı günü yapacak.

Click the image to open in full size.

MEB, öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla 31 alandan toplam 10 bin 324 kontenjana, KPSSP10 (Öğretmen atamalarında esas alınan puan türü) puan üstünlüğü esasına göre sözleşmeli öğretmen görevlendirecek. 10 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 22 bine yakın kişi başvurdu.

Onaylanmış başvurularla ilgili Bakanlıkça yapılacak değerlendirme sonucuna göre atamalar bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.

Görevlendirilenler, başvuru kılavuzunda belirtilen belgelerle birlikte ilgili eğitim kurumlarının bağlı bulunduğu il milli eğitim müdürlüklerince yapılacak tebligat süresi içinde başvurmaları durumunda sözleşme imzalamak suretiyle göreve başlayabilecekler.

Atananların, adreslerine yapılacak tebligattan itibaren 15 gün içinde görevlerine başlamaları gerekiyor. Göreve başlamayanların yerine sırada bekleyenler atanacak. Göreve başlamayanlar, 1 yıl geçmeden yeniden sözleşmeli öğretmenliğe başvuramayacaklar.

Sözleşmeli öğretmenlik için görevlendirilenler, göreve başlama tarihi itibarıyla 1 yıl çalıştıktan sonra sağlık ve eş durumu özürleri nedeniyle yer değiştirme isteğinde bulunabilecekler.
ARKADAŞLAR SİZLERİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARILI OLAMADIM. FORUM YÖNETİMİNİ ENAYİ YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARAMADIM. SİZDEN DİLENEREK ALDIĞIM REPLERİ FORUM YÖNETİMİ SİLDİ. ŞİMDİ İSE BEN BUNA İSYAN EDİYORUM. BEN BİR MALIM!
Click the image to open in full size.
|RespecT Me| Ofline   Alıntı ile Cevapla