Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-12-2007, 14:22   #1
|RespecT Me|
Banned

|RespecT Me| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

'Allah' kelimesi gazete kapattırdı

'Allah' kelimesi gazete kapattırdı

Hıristiyan gazetesinde Tanrı yerine Allah yazılması yetkilileri kızdırdı.

Click the image to open in full size.

Gazetenin yayın izni “Müslümanların aklını karıştırdığı”
için yenilenmedi

Malezya’da Katolik Kilisesi’nin yayını olan The Herald, Malayca baskısında Allah sözcüğünü kullandığı için sansürlendi. Gazete, yayın için aldığı izin süresi dolunca İçişleri Bakanlığı’na başvurdu. Normalde birkaç evrak verip bir yıllık daha izin alabilmesi gerekiyordu. Ancak bu kez bakanlık sorun çıkardı. Malayca yayınlarda Hıristiyanlıktan bahsederken “Tanrı” yerine “Allah” sözcüğünü kullandıklarını, bunun Müslümanların kafasını karıştırmak için bir oyun olduğunu söyleyerek gazetenin iznini yenilemediler. Bakanlık yetkililerinden Che Din Yusuf gazetenin Allah yerine Tuhan (efendi) kelimesini kullanmasını istedi. Ancak Hıristiyanlar “Biz dua ederken de Allah diyoruz. Tuhan sözcüğünün anlamı bizim için farklı” diyerek bakanlığın teklifini geri çevirdi. 24 milyon nüfuslu Malezya’da 800 bin Hıristiyan yaşıyor.
ARKADAŞLAR SİZLERİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARILI OLAMADIM. FORUM YÖNETİMİNİ ENAYİ YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARAMADIM. SİZDEN DİLENEREK ALDIĞIM REPLERİ FORUM YÖNETİMİ SİLDİ. ŞİMDİ İSE BEN BUNA İSYAN EDİYORUM. BEN BİR MALIM!
Click the image to open in full size.
|RespecT Me| Ofline   Alıntı ile Cevapla