Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-01-2008, 12:38   #1
bjk_bjk

bjk_bjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İyi ki Geldin! (Korkut Göze)

BEŞİKTAŞ, ilk on dakikada 4 net pozisyon yakaladı. İkisinde Nobre, ikisinde de Batuhan sahne aldı. Ve Beşiktaş 4 net pozisyondan bir gol çıkartamadı.

Batuhan’ın harcadığı fırsatlar, toyluğun ve biraz da beceri noksanlığının çizgilerini taşıyordu. Ancak, Nobre’nin kaçırdıklarında tam anlamı ile bir bencilliğin ayıbını gördüm...

Belki de psikolojik bir baskının tedirginliği Nobre’yi yanlış yola sürükledi. Kenarda forma bekleyen Holosko’yu düşünerek araya erken bir gol sıkıştırmanın telaşındaydı Nobre...

Ertuğrul Sağlam, Holosko’yu ısınmaya gönderdikten sonra, Nobre’nin aklı ve gözleri Slovak futbolcuya takıldı. Her an oyundan alınacağını düşünerek ilk yarıyı tamamladı.

Korkuları yersizmiş Nobre’nin. Holosko’nun oyuna girmesi, Nobre’nin performansını da etkiledi. Ve Nobre, Holosko ile mükemmel bir 45 dakika geçirdi. Oyunun final bölümünde bir gol attı, bir kafa şutu direkten döndü. Daha da ilginci, her pozisyonda Holosko ile ortak bir davranış sergiledi.

Bencillik mi... Holosko’daki yardımlaşma ve birlikte oynama isteğini gördükten sonra egoizmi bir kenara attı.Kendine değil Beşiktaş için oynadı! Şimdi ben de düşünmeye başladım. Ertuğrul Sağlam, hücumda hangi ikiliyi kullanacak...

Holosko-Bobo mu? Yoksa, Holosko-Nobre ikilisi mi?

* * *

VE HOLOSKO sahne aldıktan sonra, gözler Slovak forvete çevrildi.Bir radar gibi 45 dakika onu taradı.

Elbette soracaksınız. Nasıl oynadı?

Klasik bir söylemle, 40 yıllık bir Beşiktaşlı gibi!

Öncelikle yardımlaşmayı seviyor.Herkes dar alanda etkili olamayacağını söylüyordu. Dün böyle bir sıkıntı yaşamadı. Nobre’ye attırdığı kafa golünde, dar alanda üç rakipten sıyrılıp, Nobre’nin kafasına ortaladığı top için şöyle söyleyebilirim...

Al da at!

Top ile buluştuğu anlarda çabuk hareketleniyor. Fazla oyalanmadan ve hiçbir fantaziye kaçmadan direkt kaleye yöneliyor.

Burada yine bir paragraf açaçağım... Topla hareketlenirken gözleri hep ceza sahasına koşan bir arkadaşını arıyor.

Nobre’ye attırdığı gol, bunun tipik bir örneğiydi. Bir de Higuain’in golünden önce topuğu ile Arjantinli arkadaşına attığı pas ile teknik açıdan da olumlu görüntüler sergiledi. Manisaspor’daki hocası sevgili Giray Bulak diyor ki...

Kenarda beklemeyi sevmez. Beklerse, küser!

Beşiktaş, onca parayı verdikten sonra... Burak Yılmaz ve Koray Avcı’yı da gözden çıkardığına göre... Holosko’yu kulübede bekletecek adam olarak göremiyorum.

Lütfen HÜRRİYET’in maç başlığına bakın. Ne yazıyor...

Beşiktaş, Holosko ile daha güzel!

Ben de öyle gördüm. Ve Holosko ile Beşiktaş’ın daha etkili ve farklı bir performansa ulaşacağına inandım. Dilerim, yanılmam...
</B>
bjk_bjk Ofline   Alıntı ile Cevapla