Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-01-2008, 14:17   #1
bjk_bjk

bjk_bjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dört silahşör (Korkut Göze)

BİR film gibiydi... Sağdan Murat Hacıoğlu kısa kısa adımlarla Beşiktaş kalesine sokuldu. Sonra elini-kolunu sallayarak topu Sedat’ın ayaklarına ortaladı.

O anda ceza sahası içindeki kalabalığa gözüm takıldı. Beşiktaş, tam takım oradaydı. Bir Allah’ın kulu çıkıp da, Sedat’ın şutunu engellemek gibi bir hamle yapmadı.

Acaba, soğuktan veya kuru ayazdan mı? Yok canım... Aynı hatayı hep tekrarlıyorlar.

Yedikleri golü bir film gibi seyrettiler!

Böylesine ucuz ve erken yediği golün faturasını ağır ödeyebilirdi Beşiktaş. Bu dakikalarda oyunun kaderini etkileyecek bazı futbolcuları göz hapsine aldım...

Delgado, Tello, Cisse ve Holosko... Bu dört isim gerektiği gibi oynar... İşe gerektiği gibi sarılır ve gönül birliği yaparsa, Beşiktaş’ın sırtı yere gelmez. Beşiktaş’ın yediği golden sonra onların takınacağı tavrı merakla beklemeye başladım. Hiçbiri özellikle ilk yarıda farklı bir performansın üstüne çıkamadı. Belki iyi niyetliydiler. Ancak, etkili değillerdi.

Kötü oynarken gelen bir gol, tüm değerleri ve dengeleri değiştiriyor.

İkinci yarının hemen başında İbrahim Toraman’ın atacağı kafa golü kimin aklına gelirdi.

Beşiktaş’ın başı ne zaman sıkışsa, bu çocuk kafasını sokup takımını kurtarıyor!

Maçın skorunu bir kenara itiyorum. Şampiyonluk hevesini hiç ağzından düşürmeyen Beşiktaş, bazı gerçekleri yaşayarak öğrenmeye kalkarsa, yanılabilir...

Konya’da oynadığı oyun, bir deplasman maçını kazanmak için yeterli değildi. Şanslı bir gün yaşadı. Bu, bir...

Bunu diğer deplasman maçlarında da tekrarlarsa şansın sırt çevireceği haftalarda kaçan puanlar, Beşiktaş’ı hedefinden uzaklaştırabilir. Bu, iki...

Ve isimlerini tek tek sıraladığım Delgado, Tello, Cisse ve Holosko’nun performansında olumsuz bir oynama gerçekleşirse, Beşiktaş’ın puan hesaplarında beklenmedik sapmalar olabilir. Bu da üç...

Konya’daki maçı bu duygu ve düşüncelerle izledim. Söylediğim gibi skoru ve üç puanı bir kenara itip, Beşiktaş’ın acil bir sorununa çözüm getirmesi gerektiğine iyice inandım.

Beşiktaş, Süper Lig’in ağırlığını bu savunma ile taşımakta zorlanır.

Beşiktaş Yönetimi, her gün gündeme düşen isimlerden birinin transferini gerçekleştirmekte elini çabuk tutmalıdır. Eğer ağırdan alırsa...

Bu savunma, Beşiktaş’ı büyük hedefine taşıyamaz!

</B>
bjk_bjk Ofline   Alıntı ile Cevapla