Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-02-2008, 11:09   #1
bjk_bjk

bjk_bjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Top şişik olmalı patlarsa çok gürültü çıkar (Vedat Okyar)

Sevgili Vedat abi, saygılar. Ben Kütahya’da yaşayan bir hava astsubayım. Zaten stresli bir mesleğim var, bir de Beşiktaş stresi yaşıyorum. Yönetim, Koray gibi her yere koyabileceği bir adamı satıyor, niye, Holosko alınacakmış! Soruyorum, şart mıydı? n Coşkun ÇELİK

Şimdi bu işin bir mantıklı gelen tarafı, bir de gönül tarafı var. İkiye ayırmak yazım. Gönlümle baktığım zaman, çok candan oynayan ve iki tarafı da oynayabilen bir oyuncu Koray. Hem hücum tarafı var, hem defans tarafı. Hem libero, hem ön libero oynayabilir. Hücumu düşündüğünde normal bir orta sahanın ortası olarak da kullanabilirsin. Yani 4 oyuncunun yaptığı işi bir oyuncu yapabilecekse onun en azından kulübede durma lüksü olur. Böyle çok yönlü bir oyuncu bulmak çok zor.

Bir de işin mantık tarafı var. Ligin ikinci yarısı başladıktan sonra doktor raporuyla “8 hafta oynayamaz” dendi. Bu da ikinci yarının yarısı demek. Sezon bittiğinde 1 lira bile vermeden gidecek. Şimdi trampaya soktuğun adamın mülkü sende. Sen o adamı satarken, Koray’dan para kazanmış gibi olacaksın.

Bir 3. taraf daha var. O da bence şu: Beşiktaş şampiyonluğa oynuyorsa, yapılan doğru mu? O bende de hâlâ soru işareti. Ama şunu da ekleyelim; zaman yalan söylemez. Bekleyip göreceğiz.

‘BURASI CAMİ DEĞİL’

Saygılar büyük üstat. Büyük Beşiktaş’ın kaptanı İbrahim Üzülmez ve Baki Mercimek sizce o kutsal formanın hakkını verebildiklerini düşünüyorlar mı, vicdanları rahat mıdır? n Kadir KARAGÖZ

Bu dertli kardeşim kadar ben de dertliyim. Baki Mercimek’in Beşiktaş’ta idmana çıkacağına inancım yok. Baki çok beyefendi, çok kültürlü, çok profesyonel. Kadroda yer bulması bu hasletlerinden dolayı var; futbolculuğundan dolayı değil. Ve bir antrenör için yeteneksiz olup bu kadar tehlikeli bir oyuncu olamaz. Niyesi de şu; hiç problemi olmayan, bir tek idman bile kaçırmayan, oynatılmadığı zaman huysuzluk yapmayan bir oyuncu, oynadığı mevkiideki rakipleri arasında her zaman için ilk tercihtir. Dediğim gibi futbolculuğundan değil, iyi huyundan dolayı. Ama burası da cami değil. İyi adam değil, iyi oyuncu arıyoruz.

İbrahim Üzülmez de Baki’ye yakın huylara sahip. Oyun içinde elinde avucunda ne varsa sahanın içine bırakıyor. Hiçbir zaman nekes davranmadı. Ne gücünden nekes davrandı, ne de iyiniyetinden. Ama Beşiktaş’ın oyuncusu değil. Yalnız Beşiktaş’ın değil, milli takımın da bir sıkıntısı var. Yani bu ülkede üst seviyede bir sol bek oyuncusu yok. Sol ön oynayacak bir oyuncu bulunursa Tello oranın ideali. Çünkü yıllarca sol bek oynamış.

Sayın Okyar, bir Beşiktaşlı olarak kimsenin yüzüne bakamaz hale geldik. Belki mağlubiyetler takımlar için olağan, telafisi de mümkün olabilir. Ancak Beşiktaş’ın gözden kaçan sorunu, teknik direktör sorunudur. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? n Vahdi BİNGÖL

Ertuğrul Sağlam çok genç bir kardeş. Çok da yakından tanıdığım bir çocuk. Daha futbolcu olmadan tanıyordum. Adamlığına kimsenin birşey dediği yok. Dedirtecek de hiçbir şey yapmaz. Futbol adamlığına herkesin birşey demeye hakkı var. Bir kere tribünde oturan insan onu çok seviyor. Bu bir antrenör için büyük avantaj. Ama futbolda topu hep şişik tutacaksın. Top patlarsa gürültü çıkar. Ertuğrul bana göre yaptığı işin Beşiktaş’ta yarısını iyi, yarısını kötü yaptı. Ama yol aldıkça muhakkak tecrübelenecek, daha az hata yapacak. Sabırlı davranılırsa hem kendini hem de takımını iyi yerlere taşıyacağını ümit ediyorum
bjk_bjk Ofline   Alıntı ile Cevapla