Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-02-2008, 11:18   #1
bjk_bjk

bjk_bjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstikrarsız Kartal (Turgut Vidinli)

Sezona büyük ümitlerle Ertuğrul Sağlam ve ekibiyle girdiğimiz de hepimiz gerek Avrupa’da gerekse Türkiye’de büyük bir aşama bekliyorduk. Ama her nedense başta izlenen yanlış transfer politikası ve takım içerisindeki ani menajer değişikliği, yalnız siyah-beyazlı futbolcuları değil bütün camiayı rahatsız etti. Hatta futbol şube sorumlusu sayın Celal Kolot’un ondan evvel basın sözcüsü Gülnaz Arsel hanımefendinin sürtüşmeleri sonucu Akaretler’de huzursuzluk alıp başını gitmişti. Sezon başında menajerliğe getirilmesi gündeme gelen Sinan Engin kardeşimin, o gün Ertuğrul Sağlam tarafından veto edilişini adım gibi ezbere biliyorum. Beşiktaş kulübündeki menajer değişikliğine saygı duyarım ve hatta Sinan Engin kardeşimin 100. yılımızdaki kazanılan şampiyonluktaki büyük emeğini de biliyorum. Dolayısıyla Beşiktaş’a verimli olacağı kesin. Ama Ali Gültiken kardeşimin hangi sebeple ve hangi nedenle görevden alındığını hala anlamış değilim. Hatırlarsanız, Ali Gültiken görevdeyken, Diatta, Higuain transferleri de bu döneme denk gelmişti. Allah’ı var o gün Ali Gültiken ile konuştuğumda bu iki transfere de sıcak bakmadığını belirtmişti. Ama patron Ertuğrul Sağlam Ali’yi takmayıp bu transferleri gerçekleştirdi. Özetle Diatta ve Higuain yanlış bir transfer skandalı. Bunun tek sorumlusu Ertuğrul Sağlam. Eğer o gün Sinan Engin görevde olsaydı zaten Higuan ve Diatta meselesi ortaya hiç getirilmezdi. Özetle Sinan Engin’in gelişi Ertuğrul Sağlam’ın tek adam liderliğini sona erdirmiştir. Bütün bunlar olurken, Kayseri’de Mehmet Topuz’a 11 milyon euro fiyat biçen Sayın Yıldırım Başkanın bu savurganlığı da camiada büyük tepki görmektedir. Ve diyorum ki; 24 Şubat’ta ki Mali Kongre Beşiktaş tarihinin en çekişmeli mali kongresi olacaktır Çünkü Nuri Albayrak yönetiminin Trabzonspor Kongresi’nde ibra olmayışı Beşiktaşlı üyelere de bir cesaret vermiş. Bunu tepki olarak dile getirebileceklerini şimdiden belirtmişlerdir. 24 Şubat Beşiktaş için yeni dönemin başlangıcı olabilir. Dikkat!..
bjk_bjk Ofline   Alıntı ile Cevapla