Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-03-2008, 03:21   #1
sierra
Dişi Kartal

sierra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beşiktaşlı duruşu: Turgay Demir'in köşeyazısı

Beşiktaşlı duruşu

Benim bilmem kaç bin vuruşluk yazılar yazıp anlatmaya çalıştığımı Beşiktaş taraftarı iki kelimeyle özetledi: Eyyamcı Yıldırım! Evet günlerdir hakkaniyetli yarış isteyenlere çağrıda bulundum. "Sizin lehinize yapılan haksızlıklara dahi karşı çıkın" dedim. Sesimi kim duydu, kim duymadı bilemem ama Beşiktaş taraftarı, Trabzon maçındaki yürekli tepkisiyle bir kez daha farkını ortaya koydu. Helal olsun. Beşiktaş on kişi kalmış... Trabzon bastırıyor... Gol geldi gelecek... Tam o sırada hakem Bülent Yıldırım, komik bir kırmızı kartla genç Barış'ı oyundan attı. Normalde tribünlerin bunu alkışlaması ve kendi takımları lehine olan bu karardan dolayı göbek atması gerekirdi ama öyle olmadı. Beşiktaş taraftarı, "Beşiktaş lehine" olan bu haksızlığa büyük tepki gösterdi. "Eyyamcı Yıldırım" diye İnönü'yü inletti. İşte budur sevgili dostlar. Benim günlerdir anlatmaya çalıştığım işte tam budur. Sözün bittiği yerdir burası.

Değerleri korumak
Bundan sonra adaletli yarış isteyenler Beşiktaş taraftarının Trabzon maçında yaptığını yapmalıdır. Bunu yapacak yüreği olmayanlar ise kendi vicdanlarıyla baş başa kalmalıdır. Bravo... Bazılarının bir türlü anlayamadığı Beşiktaşlı duruşu budur işte... Kimseye haksızlık yapılmasın, ideal olan bu ama gerçek olması da mümkün değil. Dünya durdukça haksızlıklar da olacaktır. Önemli olan bu haksızlıklara hep birlikte karşı çıkmak, ortak değerleri korumaktır. Beşiktaş taraftarının yaptığını yapmaktır. Ortada bir kupa var ve onu sadece bir takım alacak. Peki bu kupayı almak için ahlaki değerleri heba etmeye değer mi? Bence, ağzına geleni söyleyen, hakemi etkileyip bir sonraki maçında avantaj yakalamak isteyenler bu konu üzerinde biraz düşünmelidir. Eğer futbol ailesinin tüm fertleri adaletli davranır ve kendi lehine yapılan haksızlıklara bile tepki gösterirse inanın bana sorunlarımızın çoğu çözülmüş olur. Söylediğim gibi ortada kıran kırana bir yarış var ve kimin kazanacağı belli değil. Beşiktaş ligin kalan haftalarında ne kadar iyi oynayacak ve şampiyonluğu ne kadar hak edecek bunu şimdiden kimse söyleyemez ama taraftarı şampiyon oldu, yılın fair-play ödülünü hak etti, bunu da kimse inkar edemez. Eyyamcılara karşı dimdik duranları avuçlarım patlarcasına alkışlıyorum.
Kaynak :fotomaç
sierra Ofline   Alıntı ile Cevapla