Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-03-2008, 12:33   #1
Meric
Yardımcı Admin

Meric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uyanık Tigana!

Del Bosque davası iştahını kabarttı; Beşiktaş’tan tazminat isteyecek!

Kartal’ın eski hocası, 2007-08 sezonuna ait 2.3 milyon euro alacağını, ‘Yapmadığım işin parasını almam’ diyerek istememişti. Siyah-Beyazlı yönetim de 150 bin euro’luk son taksidi ödememişti. Tigana, her iki borcu da tahsil etmek için FIFA’ya başvurdu

BEŞİKTAŞ’IN başı, olaylı bir şekilde yollarını ayırdığı eski hocalarıyla belada! Siyah-Beyazlılar, Del Bosque’den sonra Tigana ile de FIFA’lık oldu. Tigana, Del Bosque davasını emsal göstererek Beşiktaş’tan tazminat istemeye hazırlanıyor.

Fransız çalıştırıcı, 2006-07 sezonunun bitimine 2 hafta kala görevini bıraktığını açıklamış; 1 yıl daha sözleşmesi olmasına rağmen kontratını feshetmişti. Yönetim bunun üzerine Tigana’nın 2006-07 sezonuna ait olan 150 bin euro’luk son taksidini ödememiş, Fransız çalıştırıcı da 2007-08 sezonuna ait alacağı olan 2.3 milyon euro’yu ‘Yapmadığım işin parasını almam. Bunu kulübe hediye ediyorum’ diyerek bu parayı istememişti. Ancak Fransız teknik adamın, her iki miktarı almak için FIFA’ya başvuruda bulunduğu, avukatlarının Del Bosque davasını emsal gösterdiği ortaya çıktı. Tigana’nın avukatlarının ‘Beşiktaş’tan bize herhangi bir anlaşma teklifi gelmedi’ dedikleri öğrenildi. Del Bosque davası ile ilgili hem İspanyol hocanın avukatları, hem de UEFA yetkilileri ile görüşen Başkan Demirören’in Tigana konusunda nasıl tavır takınacağı merak konusu...

Dakikası 6 bin euro

BEŞİKTAŞ’IN devre arasında kadrosuna kattığı Gordon Schildenfeld, şu ana kadar hayal kırıklığı yaşattı. Yıllık ücreti 1 milyon 300 bin euroya gelen Hırvat oyuncu 4 lig ve 1 kupa maçında 214 dakika oynadı. Yani 1 dakikası 6 bin 75 euro’ya geldi.

http://img81.imageshack.us/img81/9771/topmain8dd3mg5.jpg
Meric Ofline   Alıntı ile Cevapla