Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-03-2008, 07:34   #1
ozlem

ozlem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bır avuc euro ıcın

Bir avuç Euro için

Korkut GÖZE

SORUYORLAR... Ricardinho’nun kadro dışı bırakılmasının gereğini öğrenmek isteyenler, bir soru yağmuru gibi servisimizin üzerine yağıyor...

Ricardinho, neden kadro dışı bırakıldı?

Biraz sitem, zaman zaman da öfke ile sorulan soruları yanıtlamak da bana düştü. Üstelik İNFAZ’ın F.Bahçe derbisi öncesine rastlaması, işin önemini ikiye katladı. Bir telefon susuyor, diğeri çalıyor...

Neden bu ceza?

Anlayana eyvallah... Ama dinleyip de söylenene inanmayanlar can sıkıyor. Baktım olacak gibi değil, Ricardinho’ya giydirilen cezanın perde arkasını aralamaya karar verdim...

Telefonu koydum önüme, yanımda da fihrist, Ricardinho olayını erkek gibi anlatacak, inandığım ve güvendiğim isimleri aramaya başladım...

Bir buçuk saatlik telefon trafiğinin tüm notlarını bir kağıtta topladım. Sonra her birini değerlendirmeye aldım. Söylenenler kelimesi kelimesine birbirini tutuyordu. Şimdi olayı aynen anlatacağım. Belki Ricardinho hayranlarının canı biraz sıkılacak. Ama gerçeği öğrenecekler.

* * *

RİCARDİNHO, her yıl için Beşiktaş’tan 1 milyon 750 bin Euro alıyor. Tam 1 milyon 750 bin Euro...

Prim, maaş ve ekstra ödemeler bunun dışında...

İyi para değil mi?

İyisi de laf mı? Beşiktaş’ta ondan fazla alanı yok. Paşa liste başı! Şimdi lütfen dinleyin...

Beşiktaş 31.12.2007’ye dek, Rico’ya ödemesi gereken parayı bankaya yatırmış. Sadece bir küsur kalmış. Yani 2007’den ufak bir alacağı kalmış Paşa’nın.

78 bin Euro. Sadece bu. 1 milyon 750 bin Euro’nun yanında çekirdek parası!

Unutmadan ekleyeyim... Ekstra ödemeler söylediğim gibi bu paranın dışında. Ve yönetim 2007’nin tüm borçlarını ödediğine dair bir imza istemiş Ricardinho’dan...

Rico’dan gelen yanıt mı?

Paramın hepsini almadım ki, imza atayım!

Evet, doğru olabilir... 78 bin Eeuro alacağı kalmış Paşa’nın. Bir avuç Euro da olsa, kalmış bir alacağı. Ancak, hikayenin gerisini dinleyin.

Yönetim bu kağıdı Paşa’nın önüne uzattığı an, 2008 yılında ödemesi gereken 1 milyon 750 bin Euro’nun tam 900 bin euro’sunu da kuruşu kuruşuna ödemiş.

Evet, 2008 yılı sonuna dek ödemesi gereken 1 milyon 750 bin Euro’nun 900 binini de yatırmış Paşa’nın hesabına. Üstelik, 2008’in bugüne kadar tüm maaş ve primlerini de...

* * *

İNSAF be paşam... Ne verdin ki, ne istiyorsun Beşiktaş’tan?Şimdiye dek ne oynadın?Hangi maçı çevirdin? Hangi maça yüreğini koydun? İçeride 78 bin Euro kalmış, kalkıp yangın yapıyorsun.

Haa... Alacağın bir avuç Euro’yu da sordum ilgililere... Dediler ki...

Onu da nedenini gitsin muhasebeye sorsun. Verirler cevabını.

Ricardinho gerçeği bu... Kadro dışı kalmasının nedeni, yine de para için yaptığı yaygara değil. İdmanlardaki isteksiz tavırları, geneldeki tutarsız davranışları... Ve kötü performansı... Yani, Beşiktaş gözden çıkarmış Paşa’yı. İşin gerçeği bu!
</B>
ozlem Ofline   Alıntı ile Cevapla