Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-04-2008, 09:46   #1
dogan_cordoba
Moderator

dogan_cordoba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Türk Berbere Küfür Cezası...

Türk berbere küfür cezası: İdam

Click the image to open in full size.Suudi Arabistan'dan Allah'a küfretmele suçlanan Türk berbere inanılmaz ceza!

Ali GÜLERYÜZ

Cidde’de berberlik yapan Sabri Boğday’a komşusunun “Allah’a küfür etti” iftirası üzerine idam cezası verildi. Çaresiz eşi Muazzez Boğday “Ne olur Sabri’yi kurtarın. Beni dul, oğlumu yetim bırakmayın” diye feryat ediyor.

Hatay’dan 11 yıl önce Suudi Arabistan’ın Cidde kentine giderek berber dükkanı açan Sabri Boğday (31) ile Mısırlı terzi komşusu arasında geçen yıl tartışma çıktı. Mısırlı tartışmanın ardından Suudi polisine “Bu adam Allah’a küfür etti” diye ihbar edince Boğday tutuklandı. 13 ay süresince 8 kez duruşmaya çıkarılan Boğday’a başı kesilerek idam cezası verildi. Genç berbere iftira attığı belirtilen Mısırlı terzi ise ortadan kayboldu. Birkaç gün önce bir cezaevi personeli Boğday’a elindeki telefonu uzatarak “Başını keseceğiz. Ailenle vedalaş” dedi. Bu sözler üzerine şoka giren Boğday eşine telefon ederek durumu anlattı ve vedalaştı. Click the image to open in full size.

Kocamı kurtarın

Eşinden gelen telefon üzerine gözyaşlarına boğulan Muazzez Boğday (26) başta Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan olmak üzere tüm yetkililerden yardım istedi. Genç kadın başlarına gelenleri şöyle anlattı: “Eşim tutuklanınca Suudi Arabistan’daki ağabeyim yanıma gelerek beni Türkiye’ye gönderdi. 16 aylık oğlum Süleyman babasını hatırlamıyor. Sabri 11 yıldır orada yaşıyordu. Oraların kurallarını çok iyi biliyor. O asla küfür etmez. Etse bile Allah’a küfür etmez, çünkü bunun cezasını bilir. Devlet büyüklerimize sesleniyorum. Ne olur Sabri’yi kurtarın. Beni dul, çocuğumu yetim bırakmalarına izin vermeyin.”

Temyize başvuran Boğday’ın 15 gün sonra duruşmaya çıkması bekleniyor.