Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-04-2008, 11:18   #1
HandaN
hüngürella

HandaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

9 doğurtan 9 puan kaybı! Cenk Atılgan

9 doğurtan 9 puan kaybı!

Son dört haftada alınan üç mağlubiyetin, Beşiktaş camiasında nelere yol açtığını merak ediyor musunuz? Haydi birlikte bakalım.... Şampiyonluk yarışından başlayalım. Evdeki hesap çarşıya uymadı, her şey alt üst oldu. Trabzon maçından sonra yapılan "Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak için şunları, bunları yapmalıyız" konuşmaları, bugünlerde yerini "UEFA'ya gidebilecek miyiz acaba?" düşüncesine bıraktı. Nereden nereye.. Yine dört hafta öncenin en 'sağlam' hocasının, bugünlerde 'alternatifi' aranıyor. Yönetimin "Önümüzdeki sezon da Ertuğrul Sağlam ile yola devam edeceğiz" açıklamasına ben de inanmak istiyorum elbette. Ama ne zaman, "Hocamızın sonuna kadar arkasındayız" söylemleri dillenmeye başlansa, o hocanın ömrünün uzun olmadığını gördük yıllarca. (Bakınız; Del Bosque, Rıza Çalımbay, Tigana.) Bu yüzden dört haftanın sonunda hep birlikte göreceğiz hocanın akıbetini...

Nereden nereye...
Futbol takımına göz atalım biraz.. Kimler kalmalı, kimler gitmeli diye soruyor herkes birbirine. Takımda kalması istenen oyuncu sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Toraman, Holosko, Delgado, Tello ve Serdar Özkan en çok rağbet gören isimler. Gençlerden Aydın Karabulut ve İbrahim Kaş'ı da bu listeye ekleyebiliriz. Bobo, Nobre, Cisse, İbrahim Üzülmez, Ali Tandoğan, Gökhan Zan, Rüştü, Hakan, Serdar Kurtuluş, Batuhan ve Mehmet Sedef için "Kalsalar da olur, gitseler de" yorumları yapılıyor. Gordon, Ricardinho ve Baki Mercimek için yorum bile yapılmıyor! Yani takımın yarısına yol göründü, hayırlı işler! Bitmedi... Suskunluğunu koruyan muhalefet, başkan Demirören ve yönetiminin artık görevi bırakması konusunda fikir beyan etmeye başladı bile. Hür türlü fikre saygımız var ama zamanlama yanlış bence. Bu takım kaybettiği son üç maçı kazanmış olsa şu anda 70 puanla liderdi ve futbolcular omuzlarda, yönetim de göklerde olacaktı! Yalan mı? Şimdi hepsi yerin dibine batırılıyor. Neyse, bu konu biraz derin, onu başka gün yorumlayacağız. Sportif başarı yok, hocanın durumu belirsiz, takımın yarısı gidici, yönetim çatırdıyor, taraftarlar çıldırmış... 9 puan kaybı, Beşiktaş'a 9 doğurtturdu resmen!..