Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-04-2008, 11:49   #1
HandaN
hüngürella

HandaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir çılgına uyduk! Korkut Göze

HERKES kafasına ve kültürüne göre konuşursa, Süper Lig’in vay haline... Hafta arası Bursaspor eski yöneticisi Lemi Keskin, bir lafla ortalığı ayağa kaldırdı.

Ve Cumhuriyet Savcılığı’na bir de dilekçe verip suç duyurusunda bulundu.

Beşiktaş-Rizespor şike yapacak!

Haydi, çık işin içinden.

Sabır diyerek, Lemi beyiAllah’a havale etsen... Diyecekler ki...

Sustular... Sustular çünkü suçlular!

Dayanamayıp yanıt versen daha sonra pişmanlık duyacaksın. Ve söyleneceksin...

Bir çılgının lafına uyduk!

Kim ne söylerse söylesin. Bir yönetici eskisi kalkıp bir lafla koca Süper Lig alemini birbirine katıyordu.

Pazar günü maç öncesi dolaşırken, Rize’nin her sokağında Beşiktaşlı bir yönetici ile karşılaştım. Öfkeliydiler. Merhaba demeden, sözü hemen Lemi’ye getiriyorlardı.

Ve her lafın arasında da Çılgın Lemi’ye saygılarını gönderiyorlardı!

Anladım ki, fena etkilenmişler. Başta başkan, yönetim tam kadro Rize’ye çıkarma yapmıştı. Ben ise, maçı diken üzerinde izledim...

Beşiktaş ya yenilirse!

Mantığımı zorladığım an, doğru yolu buluyordum. Sezon boyunca oynanan maçlarda Rizespor’un Beşiktaş’a bariz üstünlüğü vardı. Bu hayati maçı kazanması da gayet normaldi.

Ama gel de Lemi efendiye anlat!

Beşiktaş yenilseydi, basacaktı yaygarayı. Ve koca bir tarihi karalayacaktı. İki kulübü de bir şaibenin içine itecekti.

Tanrı yardım etti. Ve Beşiktaş kazandı!

* * *

MAÇ
sonrası Atatürk Stadı’nın kapısından çıkarken, bazı Rizeli taraftarların çığlıkları ve başkan Kadir Çakır’a sitem dolu sataşmalar hala kulaklarımda çınlıyor...

Başkan beceremedin. Bitiremedin şu işi. Bitiremedin be!

Yine anladım ki, Çılgın Lemi, Rizesporlu taraftarları da etkilemişti. Onları da olası bir şikeye inandırmıştı.

Başkan Kadir Çakır söylenenlere hiçbir yanıt vermedi. Ancak daha sonra başkanın, Lemi Keskin ile ilgili bir açıklamasını okudum. Ancak, pek anlayamadım.

Yardımcı olun, hep birlikte çözelim. Aynen şöyle diyordu...

O, ş....z ve n.....z şike ihbarında bulundu. Gelsin şimdi beni mahkemeye versin. Bundan sonra onun anlayacağı dilde konuşacağım.

Böyle diyordu sayın başkan. Ve anladım ki o da fena etkilenmişti Çılgın Lemi’nin sözlerinden

Görüyorsunuz sevgili okurlar. Biri çıkıyor kafasına ve kültürüne göre konuşuyor.Çamur atıyor, laf atıyor ve Süper Lig bir çılgının sözleri ile birbirine giriyor.

Bizlere de temizlemek düşüyor!

* * *

ÇILGIN Lemi’
yi bir kenara itip, hemen yeni haftaya dönüyorum. Bu hafta dananın kuyruğu kopuyor!

Böyle diyorlar. Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin her şeyi çözeceğine inananlar çoğunlukta.

Aksini savunanlar da var. Ve karşıt bir soru ile başka bir tezi gündeme getiriyorlar...

Bu hafta G.Saray, Fener’i... Daha sonra Sivas da G.Saray’ı yenerse, şampiyon kim olur?

O zaman Sivasspor da devreye girer, iş arap saçına döner. Her neyse, önce derbiyi oynayalım, daha sonra bunları düşünürüz.

Derbi dedim de aklıma geldi.

Bu derbinin hakemi kim olabilir?

Hemen Ankara büroya telefon açtım. Ve sevgili dostum Atilla Türker ile bir söyleşi yaptım. İşte bu söyleşiden ve Türker’in ağzından derbinin hakemi ile ilgili bazı çarpıcı notlar...

Derbiyi yüzde doksan dokuz Fırat Aydınus yönetecek.

Zaten MHK onu bu maça sakladı.

Koyu bir Beşiktaşlı’dır.

Kumkapı’daki Kör Agop’un meyhanesinde halı sahada siyah-beyaz forma ile çekilmiş fotoğrafı asılıdır.

Ligin en karizmatik ve yakışlıklı hakemidir.

Kartlarda dengelidir. Ona derbilerin hakemi derler. Son 3 yılda her derbiden başarı ile çıkmıştır.

Şunu da söyleyeyim. Hiçbir futbolcu rol yapmasın. Eski futbolcudur, hiç yemez.

eki, Fırat Aydınus’ta bir aksilik çıkarsa, derbiyi kim yönetir?

Favori isim Bünyamin Gezer.

Hangisi yönetirse Allah kolaylık versin.