Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-05-2008, 09:06   #1
HandaN
hüngürella

HandaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hatalar ve umutlar Aziz Çankırı

İyİsİyle kötüsüyle bir sezonu daha geride bırakıyoruz. Beşiktaş’ta bu sezon birçok hataya imza atıldı. Ancak önemli olan bu hatalardan ders çıkarabilmek. Kurt çukura düştüğü yoldan tekrar geçeceği zaman bu kez çukurun etrafından dolaşırmış. Peki neydi bu hatalar? Şöyle özetleyeyim: 1- İnanılmaz transfer hataları yapıldı. Diatta, Higuain ve Gordon gibi futbolcuların alınması büyük hataydı. 2 yılda yaklaşık 40’tan fazla futbolcu geldi ve gitti. ama hala takımın iskeleti yok ve alınan başarısız sonuçlar oyuncuları olumsuz yönde etkiledi. Bu yüzden de çoğu ayrılmak istedi. Kalması istenen Serdar, Bobo ve Gökhan gibi transfer edilmek istenen futbolcular da, takımın seneye Avrupa kupalarına katılma şartını öne sürüyorlar. Avrupa kupaları hayal olduğuna göre; üst düzey futbolcu alınamayacak demektir. 2- Başkan ve yönetimin uyumsuz görüntüsü oyunculara olumsuz yansıdı. Talihsiz açıklamalardan dolayı 8-0’lık Liverpool ve 2-1’lik Sivasspor yenilgileri yaşandı. 3- Hakem camiasını aşağılayıcı ve ağır şekilde itham edici suçlamalar kulübün imajını zedeledi ve antipati uyandırdı. Beşiktaş, hakemler tarafından, verilmeyen net goller, haksız kartlarla lime lime doğrandı. 4- Beşiktaş taraftarının potansiyeli gerektiği gibi kullanılamadı. Oysa bu taraftara herkes hayran. Hatta Gençlerbirliği Oftaş Başkanı seyircisiz maçtan sonra “Ben Beşiktaş’ın o muhteşem taraftarının hayranıyım ve onları izlemeye gelmiştim. Ama ne yazık ki; cezası yüzünden seyircisiz oynandı, kazandık ama, zevk almadım” demişti. Ben umuyorum ki, tüm sorumlular hatalardan ders alır ve gelecek sezon Beşiktaş, yine ligin gerçek Kartal’ı olarak diğer takımların üzerine kabus gibi çöker.