Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-05-2008, 21:42   #27
|RespecT Me|
Banned

|RespecT Me| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

362 - George Macdonald

İsteklerimize sahip olursak zengin, ancak istediklerimiz olmadan yaşayabilirsek güçlüyüz demektir.

Click the image to open in full size.

363 - Çin Atasözü

Haksızca edinilmiş servet, üzerine sıcak su dökülmüş kara benzer...

364 - Augustinus

Şurada burada güçlü adımlarla dolaşmaktansa, doğru yolda sekerek yürümek iyidir.

365 - Mustafa Kemal Atatürk

İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben, ölümlü Mustafa Kemal; diğeri milletin içinde yaşattığı Mustafa Kemal ler ülküsüdür. Ben onu temsil ediyorum.Herhangi bir tehlike anında ben ortaya çıktımsa, beni bir Türk anası doğurmadı mı, Türk anaları daha Mustafa Kemal ler doğurmayacaklar mı? Mutluluk Milletindir, benim değildir.

366 - John F. Kennedy (A.B.D. Başkanı, 10 Kasım 1963)

Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır...
Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye nin doğması, yeni Türkiye nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan ve o zamandan beri koruması, Atatürk ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye de giriştiği derin ve geniş inkılaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.

367 - Avusturyalı Heykelci Krippel

Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez.

368 - Katimerini

Türkiye, dost ve düşmanlarının hayran olduğu bir deha adama sahip olmak bahtiyarlığına erişmiştir.

369 - Maurice Baumant (Fransız Profesör)

Eski Osmanlı imparatorluğu bir hayal gibi ortadan silinirken, milli bir Türk Devleti nin kuruluşu, bu cağın en şaşırtıcı başarılarından birisidir. Mustafa Kemal, yüce bir eser ortaya koymuştur. Atatürk ün parlak başarısı bütün sömürgeler için bir örnek olmuştur.

370 - General Mc Arthur

Asker-devlet adamı, çağımızın en büyük liderlerinden biri idi. Kendisi, Türkiye nin, dünyanın en ileri memleketleri arasında hak ettiği yeri almasını sağlamıştır. Keza O, Türklere, bir milletin büyüklüğünün temel taşını teşkil eden, kendine güvenme ve dayanma duygusunu vermiştir.

371 - Prof. Walter L. Wright Jr.

Atatürk, kişisel kazanç ve ün peşinde koşan basit bir diktatör değil, gelecek kuşaklar için sağlam temeller atmaya uğraşan bir kahramandı.

372 - Franklin Roosevelt (A.B.D. Başkanı, 1928)

Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi.

373 - Goethe

Uşağım bile olsa, yanlışlarımı düzelten efendim olur.

374 - Turgenyev

Bencil insan, tek başına kalmış meyvesiz bir ağaç gibi kurur.

375 - Van Loon

Yüz kelimeyle söylenemeyecek bir şeyin hiçbir zaman söylenmemesi daha iyidir...

376 - E. Burke

Hırsların sonuna erişmek, gökkuşağının ucuna erişmeye benzer. Biz ulaşırken onlar kaçıp gider.

ARKADAŞLAR SİZLERİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARILI OLAMADIM. FORUM YÖNETİMİNİ ENAYİ YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARAMADIM. SİZDEN DİLENEREK ALDIĞIM REPLERİ FORUM YÖNETİMİ SİLDİ. ŞİMDİ İSE BEN BUNA İSYAN EDİYORUM. BEN BİR MALIM!
|RespecT Me| Ofline   Alıntı ile Cevapla