Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-05-2008, 20:02   #1
matiasgokhan

matiasgokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Icon16 Ölümüne Aşk Beşikt'AŞK (Mutlaka Okuyun)...!!

Arkadaşları piknikte doyasıya eğlenirken genç Ayhanın aklı fikri tüm hücreleri Beşiktaşının akşama oynayacağı maçtadır. Arkadaşları okulun son günü olması münasebetiyle onu pikniğe çağırmış, Ayhan akşama Beşiktaşının maçı olduğunu söyleyerek teklifi nazikçe geri çevirmesine rağmen Arkadaşlarının ısrarlı tavırları karşısında çaresiz kalmıştır. Ayhan Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yaşayan genç (17) bir kartaldır. Tek korkusu Beşiktaşından ayrı kalmaktır bu genç kartalın nitekim bu dünyada ne annesi ne de babası vardır ona destek olabilecek. Şimdi bu genç kartalın tek düşüncesi akşama oynanacak olan maçı tv dan da olsa seyretmektir nitekim aşık olduğu çArşının sesini duymak ona inanılmaz bir haz vermektedir. Ayhanın öğretmeni genç kartalın durgun olduğunu görünce kulağına;__ Ayhan bir şeyin mi var oğlum. Ayhan__ Aşığım hocam çok seviyorum… Öğretmen__ Benimle paylaşabilirsin siz benim çocuklarımsınız kime aşıksın bakayım. Ayhan__ siyaha aşığım hocam beyaza aşığım Beşiktaşıma aşığım. Öğretmen anlam veremez Ayhanın söylediklerine, ayrılır Genç Kartalın yanından. Tam o sırada inanılmaz bir doğa olayı yaşanır; yazın henüz başlarındayken piknik alanı beyaza bürünür. Ayhan saate bakar Beşiktaşının maçının başlamasına artık az bir zaman kalmıştır. Öğretmende piknik alanına giden yolun kapanmasından korkarak servis minibüsünü çağırır. Ancak beklenen talihsizlik ne yazık ki başa gelir; tipi şiddetini arttırmış ve dağa giden yol kapanmıştır. Öğretmen kimsenin piknik alanından ayrılmadığı takdirde kimseye bir zarar gelmeyeceğni tekrarlayıp durur. Ayhana soğuk işlemiyor gibidir herkes ısınmak için birbirine sokulurken Ayhan bir köşede Beşiktaşını düşünmektedir. İçinden; Allahım haftada bir kez siyahı ve beyazı yaşıyorum onu da şimdi bu kahrolası kar elimden alıyo. Diye söylenir. Maça artık 1.5 saat gibi az bir zaman kalmıştır. Arkadaşları Ayhana anlam verememektedir nitakim herkes ateşin başında ısınmaya çalışırken Ayhan ince çubuklu formasıyla bir köşede oturmaktadır. Onu en iyi tanıyan ve en yakın arkadaşı olan Mustafa orada bulunan diğer arkadaşlarına Ayhanın bu yaptığının nedenini açıkladığında ortamdan kahkaha sesleri yükselir. _ Bu aptal iki renk için mi kara kara düşünüyor? Bir diğeri__ Bir takım için soğukta bekliyor bu aptallık. Ayhan çıkan gürültüye inat haykırır AŞIĞIM ULAAN!!! Tam o sırada öğretmen yeni bir araç çağırdığını ve 1.5 saat içinde yolları açarak bulundukları yere ulaşacağını duyurur. Gençler sevinç çığlıkları atarken Ayhan;__ Hocam size saygım sonsuz ama lütfen sözümü kesmeden beni dinleyin. ; Benim ne annem ne de babam var. Babam öldüğünde son sözleri; sana miras bırakabileceğim maddi bir değer yok ancak sana büyük bir aşk miras bırakıyorum B_E_Ş_İ_K_T_A_Ş_I_M_I_Z_I. Demişti. Ve ben o gün bugündür KARASEVDAMIN hiçbir maçını kaçırmadım. Tv dan da olsa onlarca km yol yürüyüp siyahı yaşadım beyazla birlikte. Ben çok sevdim be hocam. Lütfen bana engel olmayın. Öğretmen Ayhanın sarf ettiği sözlere dayanama***** göz yaşlarını daha fazla tutamaz göz bebeklerinde. Ayhan biliyormusun oğlum ben 25 yıllık öğretmenim ama aşkın tanımını yeni öğrendim. Hocam ben gidiyorum daha fazla dayanamayacağım yürüyerek ilçeye inicem (Sarıkamış). Öğretmen dur diyecek olur ama o 3 harf çıkmaz gırtlağından. Ayhan arkadaşlarıyla helalleşirken içlerinden biri __ Kanka hiç mi korkmuyosun ya sorusunu yöneltir Ayhana. Ayhan; SEN HİÇ GÖZLERİNDE KORKU OLAN BİR KARTAL GÖRDÜN MÜ?? Ayrıca sen çArşının; elbet bir gün öleceğiz Beşiktaşşş toprak olup gideceğiz Beşiktaşşş ölümden korkan g.ttür sensizliğin korkusu sardı dört bir yanımı Beşiktaş. Allahtan tek dileğim şampiyonluk görmeden almasın şu canımı Beşiktaş tezahuratnını dinledin mi? Sen gerçekten aşık oldun mu? Soruyu yönelten afallamış aşkın tanımını öğrenmiştir. Ayhan dize kadar olan karda sevdasına doğru yola çıkar. Çubuklu formasının beyaz kısımları da artık tipiden bembeyaz olmuştur. Tipiden artık önünü göremez olmuştur genç kartal. Vicudunun hiçbir kısmını da hissetmiyordur. Tam o sırada kar tepelerinin ardında babasının gülen yüzünü görür. Gülümsüyordur ona evet evet gülümsüyorudur. Artık enerjisi tükenir vicudunun yere yıkılıverir. Sarıkamış halkı havanın yumuşamasını fırsat bilerek aramaya koyulurlar genç kartalı aslında akıbetini hepsi az çok tahmin edebiliyorlardır. Ve Ayhanın nihayet cesedine ulaşırlar karşılaştıkları manzara hepsini şok etmiştir;; Yerde çubuklu formasıyla yatan genç bir kartal ve hemen yanında kara yazılmış bir yazı ;SEVDAM UĞRUNA CANIMI VERDİM BEN. Orada bulunan herkes ağlıyordur şimdi.AYHAN ise Beşiktaş maçını beleştepeden babasıyla birlikte izlemenin mutluluğu içinde bembeyaz bir kartal gibi süzülüyordur gökyüzünde