Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-05-2008, 21:35   #5
bentolga

bentolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ya ben de tamamen K'den oluşan bir yorum yazacaktım olmadı. Yalnız bu yazıyı yazanın adını da yazsak daha güzel olabilirdi. Sanırım alıntılanan yerde yazmıyordu. Bir de bu yazıyla biri oynamış mı, ne; bazı harflerle oynanmış. Bu farklı eser bu kadar K ile de bitmiyor; devamı var. Onu da ekleyelim.

Alıntı:
Kaslı kollarımızı kavuşturalım; kıblegâhımız Kibele kadınlarımızla, kalpleri krize karşı kuvvetli kızlarımızla, kalbi kavi kızanlarımızla, kişneyen kısraklarımızla kamilen karışıp kaynaşarak, kümeleşip kenetleşerek kafilemizi kıvançlandıralım; kargılarımızı, kementlerimizi kapalım; kavak kütüklerinden, karaçam kalaslarından köprüler kuralım; Kızılırmak'tan, karaderelerden kurtulup, Kayışdağı'ndan Karlıova'ya, Kubbedağı’ndan Kocatepe'ye kayalım; kökleri kazılasıca, közlerde kavrulasıca, kör kurşunlara kapılasıca, kamalarla kolları kopasıca, keskin kılıçlarla kelleleri kesilesice, kızgın kumlarda kalasıcalara karşı kurt kapanı kurup kırk köy kaçkını kancık kalleşleri kötekleydim; kendi kültürlerini kucaklamayan kirli, küflü kafataslarına kuş kakası koyalım; katiyen katletmeyelim; kimilerini Kafdağı'ndaki karanlık kuyulara koyalım, kimilerinin de kellelerini kıskıvrak kavrayıp kıskaçla kanırtarak kütür kütür kütürdetip kafalarındaki köktendinci kalıpları kıralım, kafeslere kapatıp kafa kıllarını, kırçıl kaşlarını, kılcal kirpiklerini kasaturayla kazıyalım, kırkalım, korkutalım...

Kazıyalım, kırkalım, korkutalım ki kulluk kulvarına kötülükler koymasınlar, kesinlikle kışkırtıcılardan kopsunlar, kimsenin kanına kastetmesinler, katillikten kurtulsunlar...

Ve kul hakkını kutsal kılan Kuran katında kâfırleşip kızgın korda kavrulmasınlar...

Kâmilleşsinler, kâmilleşsinler, kâmilleşsinler...

Kesinlikler kabullensinler ki:

Kuluna kıymaz Kâinatın Kurucusu;

Kulun kötülüğüdür kendi kuruntusu...

Kabullensinler ki, kulun kanını kendi katında kutsal kılan Kâinatın Kurucusu, kul kanıyla kendisine kavuşanları katiyen kabullenmeyip kınayarak kahretmektedir...

Kurtarıcı Kemal'in kararlı komutuyla kendi kişiliklerini kuvvetle kıvançlandıran Kemalistler, kayalardan kaydılar, kanallara köprüler kurarak kalkan kılıç kullanıp karanlıkçı kapitülasyoncuları kovdular...
Alıntı:
Yazarın açıklaması

Altı aylık bir çalışmanın ürünü olan bu yapıt, Türkiye özelinde ve dünya genelinde bir ilke imza atmaktadır.

İçeriğinde çeşitli konulara değinilen bu yapıtın önemli özelliği, tüm sözcüklerin yalnız "K" harfiyle başlamasından ve eş anlamlı sözcüklerin olabildiğince az kullanılmış olmasından ileri gelmektedir. LÜTFİ olan adımızı bile imza yerine koymadık, kurala uymak koşuluyla yalnızca KALELİ olan soyadımızı kullanmakla yetindik. Kimi yerlerde, tümcedeki vurguyu güçlendirmek bakımından çok az olmak üzere sözcük olmayan "de" eklemesi yaptık. Bu uzunlukta bir yazıyı dikkatle ve sabırla okuyup değerlendirmenizi rica ediyorum.

Saygılarımla....

LÜTFİ KALELİ
kaynak: "http://www.turkdilidergisi.com/102/kaleli.htm"

Konu bentolga tarafından (26-05-2008 Saat 21:36 ) değiştirilmiştir..
bentolga Ofline   Alıntı ile Cevapla