Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-06-2006, 09:56   #6
santiagooo
Banned

santiagooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Barisozgur´isimli üyeden Alıntı
Takımda hiç tecrübeli oyuncu olmadığı elbette söylenemez....Transferler bitmeden her hangi bir eleştiri getirmek istemiyorum ama...şöyle bir düşünelim....tarih 3mart 2007 uefa çeyrek finali oynadığımızı varsayalım...bu kadar heyecanlı-stresli bir maçta defabsın göbeğindeki iki adamın İbrahim ve Gökhan ın ayaklarının titremeyeceğini nereden bilebiliriz.Ne de olsa ilk defa üst düzey bir turnuvada yükseklere çıkma söz konusu...Bir de genel olarak biz Türklerin duygusal olduğunu çabuk sinirlendiğini düşünürsek ayrıca İbrahimin milli takımda gördüğümüz gibi üstüne baskı uygulandığında hemen panikleyip tıpu sağa sola yanlış pas olarak attığını düşünrsek ben defansın göbeğinde tecrübe eksikliğinden bahsederim(Bunun örnekleri çok var: önceki yıllarda Beşiktaşın hiç adam akıllı uefa deneyimi olmayan futbolcularının düştükleri halleri hatırlayın)
İnşallah Tigana bu iki oyuncuyu hem futbol becerisi hem de stresle başa çıkma açısından geliştirir diyelim.......Benden uyarması........

Nobre çok fırsatçı ve deneyimli bir oyuncu keze kleberson da tartışmasız Türkiyeye gelmiş en kariyerli oyuncu.....Bu oyuncularla sana katılıyorum: bir deneyim sorunu yok ama liderlik sorunu yaşanabilir.Kleberson inanılmaz yetenekli ama inisiyatif almayan bir oyuncuydu geçen sene Beşiktaşta.Bu girişim almayan risk almayan oyununu mutlaka değiştirmeli:çünkü bu pasif oyun tarzı ile yeteneklerini sahaya yansıtmıyor.Kısacası eline sazı alabilmeli....
Nobre hakikaten çok fırsatçı. zaten ondan takım liderliği bekleyemeyiz ama özellikle takımı ateşlemek babında ilaç gibi olur.....
Runje zaten tecrübeli bir isim....defansa güven verebilir....o bakımdan bir sorun yok gibi....
Delgado 24 yaşında ama kesin olarak bu takıma katkı yapacağına inanıyorum.

Daha transferler bitmediğine göre kesin hükümvermek yanlış olur: Ama alınacak yabancıların tecrübeli olması gerekiyor(bu tabiki yaşlı olacakları anlamına gelmez:örn Delgado.......)

Tecrübeliler:
Runje, Kleberson, Nobre, Delgado
Yeni alınan genç transferlerin tecrübe durumları hakkında bir fikrim yok.......
selam...
bence defansi göbegi gökhanla ve toramanla saglam ellerde...uefa da ceyrek finalde...yari finalde...ve hatta finaldede aslanlar gibi oynarlar..
genc olmalari önemli degil..bak almanyanin defans göbegine mertesacker 21 yasinda ve huth 21 yasinda..vede uefa ceyrek finali degil dünya kupasi ceyrek finali oynayacaklar...
saygilar