Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-06-2008, 09:26   #1
OoOoEnGiNOoOo
Banned

OoOoEnGiNOoOo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

"Ona Bakınca Kendi Sakatlığımızı Unutuyoruz"

Sakatlığına rağmen sahaya çıkıp ayakta kalan Servet, Milliler’in sembolü:

Hamit “Sahada ona bakınca kendi sakatlığımızı unutup daha fazla mücadele ediyoruz” dedi, Emre Belözoğlu, Çek maçında oynamak için dün sabah doktorlarla kavga etti. Milli Takım sağlık ekibi ise Servet’e teşekkür mektubu yazdı

A Milli Takım, kötü bir futbol ve 2-0’lık yenilgiyle ayrıldığı Portekiz maçının ardından Basel’de İsviçre karşısında adeta doğdu. Müthiş bir sağnak yağmur altında oynanan maçın ilk yarısında da fazla varlık gösteremeyen milliler ikinci yarıda ise yepyeni bir takım kimliğine büründü. Maç öncesi, günlerce oynayıp oynamayacağı tartışılan ve son anda sahaya çıkarılan Servet Çetin ise tam anlamıyla Ay-yıldızlı ekibin sembol ismi oldu. Şampiyona öncesi hazırlık kampına sakat sakat gelen Servet bir de Portekiz maçında sakatlığı nüksedince umutlar kırılmıştı. Ancak yıldız futbolcu inanılmaz bir çabayla İsviçre maçına yetişti ve sahada tüm futbolcuların örnek aldığı isim oldu. Milli Takım’ın doktorları da övgüyle bahsettikleri Servet’e dün bir mektup yazdı. Mektupta Servet’in gösterdiği fedakârlık ve tedavi sürecinde profesyonelce davranarak her söyleneni yapıp çabuk iyileştiği için kendisine teşekkür ediliyor.

‘MAÇIN KAHRAMANI’

SERVET’İN takım içindeki etkisini göstermek için iki çarpıcı örnek daha. Önce Hamit Altıntop... Yıldız futbolcu İsviçre maçından sonra şunları söyledi: “Bence maçın yıldızı Servet’tir. Ciddi fiziksel problemleri olmasına karşın çok özverili oynuyor. Bunu herkes yapmaz. Onun sahada olması bizi güçlendiriyor. İsviçre karşısında da sakat sakat oynadı. Dönüp baktığımda onu sahada görünce, onun inancını görünce çok daha güçlü olmam gerektiğini düşünüyorum. Onu görünce kendi sakatlığımızı unutuyoruz. Çünkü o bize sahada savaşma inancını veriyor.” Hamit yaşadığı hafif sakatlığa rağmen iyi durumda olduğunu belirterek “Ben kendimi iyi hissediyorum tabii ki darbeler olacak, bu futbol. Ama önemli olan ben değil takımdır. Çek Cumhuriyeti maçı öncesi fiziksel bir problem yaşayacağımı sanmıyorum.”

EMRE DE İSTİYOR

VE diğer örnek de Emre Belözoğlu’ndan. İsviçre maçından iki gün önceki idmanda sakatlanan ve maç kadrosundan çıkarılan Emre, dün sabah Milli Takım doktorlarıyla adeta kavga etti. Pazar günü Çek Cumhuriyeti maçında oynamak istediğini söyleyen Emre’ye doktorlar “Hayır. Oynarsan daha ciddi sakatlanırsın” dediler. Bunun üzerine Emre “Beni çabuk iyileştirin. Bacağım kopsa da oynayacağım. Servet oynuyorsa ben de oynarım” diye doktorlara çıkıştı...

VATAN
Click the image to open in full size.EST BEE ESALETE BAq