Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-07-2008, 07:51   #1
Burcu_BJK1903
Banned

Burcu_BJK1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Icon16 Yönetim 'Fulya' için hesap verecek

Beşiktaş yönetimini 2006 yılında üç Beşiktaş kongre üyesi ile birlikte ibra etmeyen Cengiz Sarıkaya, Başkan Yıldırım Demirören ve yönetimine karşı Fulya Projesi kapsamında ileriye dönük borçlanma (20 yıl) yapılmaması konusunda açtığı dava, Yargıtay Hukuk Kurulu tarafından kabul edildi. Cengiz Sarıkaya, iki sene önce yönetimin Fulya Projesi'ni gerekçe göstererek ileriye dönük yaptığı borçlanmanın uygun olmadığını ileri sürerek yönetimi ibra etmemiş ve olayı mahkemeye taşımıştı. Mahkeme, Sarıkaya tarafından açılan davayı reddederek Beşiktaş kulübü lehine karar vermişti. Cengiz Sarıkaya, bu karar sonrası davayı temize götürdü. Yargıtay kararı bozunca mahkeme, Beşiktaş lehine verdiği kararda ısrar etti. Bunun üzerine olay Yargıtay Hukuk Kurulu'na götürüldü. Hukuk Kurulu, Cengiz Sarıkaya'yı haklı bularak davanın devam etmesi yönünde karar verdi. Bu sonuç sonrası Fulya projesi üzerinde yapılan borçlanmalarla ilgili dava yeniden başlayacak. Sarıkaya, daha önce dava ile ilgili yönetimi uyararak şunları söylemişti: "Fulya Projesi kapsamında kira gelirleri ile ilgili uzun vadede işlem yaparsanız dava açacağım. Beşiktaş'ın menfaatlerini düşünerek sizlerin şimdiden dikkatinizi çekiyorum." Bu uyarı sonrası Sarıkaya'nın yönetim hakkında yeni bir ceza davası açıp açmayacağı merak ediliyor. 2008 yılında yapılan mali genel kurulda yönetimi ibra etmeyen Cengiz Sarıkaya ve Hürser Tekin Oktay'ın açtığı davalar 12 ve 17 Temmuz tarihlerinde görülmeye başlanacak. Yargıtay Hukuk Kurulu'nun verdiği bu karar, bu mahkemelerin sonucuna da tesir edecek. Mahkemeden kulübün gelirlerine tedbir konulması talep edilirse başta Fulya olmak üzere birçok gelire tedbir konulabilecek.

Yönetime İSYAN, İnadına TORAMAN
Burcu_BJK1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla