Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-07-2008, 16:58   #1
kağıttan_gemi

kağıttan_gemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Icon16 beşiktaşı sevmek ve cezası ayıp dertoren ayıp

Ünlü işadamı bir şirketi aracılığıyla Beşiktaş'tan loca almak için anlaşma sağladı. Fakat yönetim locayı bir dönem adı başkanlık için geçen Mansimov'un alacağını öğrenince, 110 bin dolar olan rakamı 300 bin dolara çıkardı..
Click the image to open in full size.
Beşiktaş'tan loca almak isteyen ünlü Azeri işadamı Mubariz Mansimov'un hayalleri suya düştü. Kulüp kongre üyeliğine onayı başvurduktan ancak 1.5 yıl sonra kabul edilen Mansimov, PAL şirketi aracılığıyla İnönü Stadı'ndan 110 bin dolar+KDV'ye loca almak istedi ve Şeref Tribünü'nün arkasındaki localardan biri için anlaşma sağlandı. Fakat PAL'ın Mubariz Mansimov'a ait Palmali Grubu'nun bir şirketi olduğunu yönetim öğrenince, iş yokuşa sürülmeye başlandı ve 110 bin dolar+KDV olan rakam bir anda 300 bin dolar+KDV'ye çıktı. Bununla da yetinmeyen Beşiktaş yönetimi başka ek isteklerde de bulundu. Eski yöneticilerden Hakan Kalkavan, "Ben Genel Sekreter Kenan Öner ve Asbaşkan Levent Erdoğan ile de konuştum. 'Bu işler böyle olmaz. Sözün üzerine söz, anlaşmanın üzerine anlaşma olmaz. Bırakın gelsin maçlara, sevsin, ısınsın. 5 milyon dolara bir futbolcu istersiniz; alır hediye eder. Bu işi yokuşa sürmeyin' dedim. Ama niyetler farklı. Mansimov'u Beşiktaş'ın içine sokmak istemiyorlar" dRakamlarla Palmali

*3 milyar dolar grubun 2006 yılındaki konsolide cirosu.

*45 bin Palmali Grubu'ndaki toplam çalışan sayısı.

*129 grubun filosundaki gemi sayısı. Bu rakam kiralanan gemilerle birlikte 212'yi buluyor.

*Yüzde 75 Palmali'nin Akdeniz-Karadeniz arasında taşınan Rusya petrollerinden aldığı pay.

*75 milyon ton grubun bu yıl taşımayı hedeflediği akaryakıt ve akaryakıt ürünlerinin miktarı.

*20 milyon euro grubun Azerbaycan'da kurduğu süt ve süt ürünleri fabrikasının maliyeti.

*10 milyon dolar grubun Azerbaycan'da yapımı devam eden konserve fabrikasının yatırım miktarı.

*60 milyon dolar Ulus'ta inşası devam eden hastanenin maliyeti.

*400 milyon dolar grubun gelecek yıl Rusya, Azerbaycan ve Türkiye'de yapmayı planladığı yatırımların tutarı.

Konu kağıttan_gemi tarafından (09-07-2008 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.. Sebep: ilave
kağıttan_gemi Ofline   Alıntı ile Cevapla