Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-07-2008, 01:49   #1
varada

varada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şifom bir gün Beşiktaş’ı da giydirecek

Click the image to open in full size.
İnsanlar idealleri devam ettiği sürece yaşar.. İdeal deyip de geçmemek lazım.. Kişi vardır.. “Bir gün ünlü biri olmak istiyorum” der.. Kişi vardır.. “Bir gün çok zengin olsam” der.. Kişi vardır.. “Bir gün öyle bir iş yapayım ki, vatana millete hizmet olsun” der.. İşte bu yazdığımız örneklerin buluştuğu tek bir kişi var: MEHMET ÖZDİLEK -Nam-ı diğer ŞİFO Mehmet- Futbola başladığı zaman büyük bir hırs, sabır ve efendiliği ile Beşiktaş takımının kaptanlığına oradan da milli takıma kadar seçildi. Ama o büyüklüğünü ve mütevaziliğini jübilesinde de gösterdi.. Çünkü jübile kazancını TEGV’e (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) bıraktı.. Daha sonra Mehmet Özdilek’e Fatih Terim milli takımda antrenörlük teklif etti. Ve Şifo orada da görev aldı. Fakat beyninde daima topluma hizmeti ana ilke edinen Mehmet Özdilek yepyeni bir işe daha soyundu.. TEKSTİL.. Evet yeni tekstilcilerimizden biri de Mehmet Özdilek oldu. Özdilek’in markasının isim babalığı da yine kendisine ait.. Çünkü adı: ŞİFOM.. Geçtiğimiz günlerde yeni markası ve ürünlerinin tanıtımına yapan Mehmet Özdilek’e hem hayırlı olsun temennisinde bulunduk.. Hem de kaptanı yakalamışken Beşiktaş’ı da konuşalım dedik.. Özdilek senelerce emek verdiği kulübü için yerici konuşmalar yapmaktan çekiniyordu. Ama öncelikle iki kaptanın yaptığı hareketleri de affedemiyordu. “Türk futbolunda ve milli takımda senelerce kaptanlık yapmış bir kişi olarak olaya muhteşem derecede üzüldüm. Çünkü yapılan hareketin acizliği bence kulübe yapılmıştır. İnsanlar gelir ve gider, ama benim için en önemli olay Beşiktaş kulübüdür. İki kaptanın bu yaptıkları hareketi ne yakıştırdım, ne de tasvip ettim. Yapılan yanlışın da telafisi mümkün değildir.” derken, “Yeni sezonda Beşiktaş’taki defans eksikliğinin nasıl kapatılacağı benim için merak konusu.. Ertuğrul Sağlam’ı severim. Her zaman için mesafesini kaybetmemiş bir kişidir. İnşallah bu sene başarılı olur” diyorum. Şifo Mehmet yeni ürünleri hakkında da “İsmimi bir marka haline getirmek fikrini tekstil alanında tercih ettim. Boyner firmasında satışa çıkartılan yeni ürünlerimizin bir özelliği de kullanılacağı alanın spor topunun firma logosunda yer almasıdır. Mesela futbol ile ilgili formaların satışında ŞİFOM yazısının içinde O harfinin olduğu yere futbol ise futbol, voleybol ise voleybol, basket ise basketbol ve tenis ise de tenis topu konulacaktır. Böylece sporcu yaptığı veya yapacağı sporun formasını giyecektir. Ama hayatta en büyük arzularımdan biri de birgün Beşiktaş takımının tüm spor dallarındaki formalarının benim şirketim tarafından yapılmasıdır..”dedi. Kaptanı yakalamışken son bir soru daha yönelttik.. “Beşiktaş’ı bu kadar çok seven bir kişi olarak bir gün başkan olmayı düşünür müsün?” Ben Beşiktaş’ta doğdum, büyüdüm, yetiştim ve ben hala halkın gözünde Beşiktaş kaptanıyım. Tabii ki Allah nasip ederse, neden olmasın..