Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-07-2008, 20:36   #4
UuRCaN
Beş-U-ktaş

UuRCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
havali_cocuk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bizim bu basın varya basınnnn harbiden adam olmaz.. İki sene önceki bi haber aklıma geldi, yakalamışlar bomba yapan birisini, eleman anlatıyor.. Tahtakale'ye gidiyorsun, oradan bilmem ne kimyasal maddesini alıyorsun, sonra buradan çıkıp tamamlayıcı bir kimyasal madde alıyorsun (anlaşılmasınmış) sonra onu karıştırıyon, bunu karıştırıyon bilmem ne gücünde bomba oluyo diye resmen elemana (alın sizde deneyin tarzında bir belgesel) hazırlatmıştı.. Bugün gazeteleri okuyorum, bu bombanın yapımındaki bilmem ne oksitli, toksitli, fürikli, zürikli şeyleri yazmışlar.. Ya bunu ilkokul çağındaki çocuk okusa (patlayan maddelere merakı var ya) sırf meraktan hazırlar... Devletimiz ne yapıyor bu konuda (kimyasal maddeleri satan yerler hakkında) hiçbirşey.. Bu tarz yerleri en aza indirgemesi gerekmez mi, maddeleri alanları, satanları, firmaları kayıt altına alması gerekmezmi, kim aldıysa bu maddeleri kimliklerini istemiyorlarmı...
Basın ne yapıyor ya peki bu tarz haberlerde, hiçbirşey.. Sırf ülke aleyhine haberler, resmen bu kişilerin reklamını yapıyor... (Örnek: Türkiye-İsviçre maçındaki olayları zoomlayarak göstermeleri, soyunma odalarındaki olayları, Mehmet'in çelmesini defalarca sergilemeleri.. Bu mu milliyetçilik? Bu mu vatanseverlik. Yunan basını ise milli maçımızda atılan meşaleleri esgeçti kamera görüntülerini dünyaya sermedi..) (Diyorum herşeyin iyisini biz çok iyi biliyoruz ya, tarafsız olacaz ya, haber özgürlüğümüz olacak ya)
Ve biz vatandaş olarak ne yapıyoruz, maalesef hiçbirşey Burada bende yazıp, çiziyorum ama icraatın içinde bende değildim İspanya'da ETA örgütüne karşı milyonlar sokağa dökülürken, bizde bir kısım insan topluluğu döküldü.. Belkide sırf olayın yaşandığı bölgede döküldü
sonuna kadar haklısınnnnnn