Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-08-2008, 13:35   #1
SahEmre
zɐʎaq ɥɐʎis

SahEmre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eşref Apak'tan erken veda

Pekin'de çekiç atmada mücadele eden milli sporcu Eşref Apak, 74.45'lik derecesiyle 17. olarak elendi.

Click the image to open in full size.

2004 Atina Olimpiyatları'nda Türkiye'ye tarihinde ikinci atletizm madalyasını kazandıran Eşref Apak, Pekin'e erken veda etti.

Oyunlarda atletizmin ilk gününde mücadele eden Eşref Apak, ilk hakkında 70 metre civarında bir atış yapınca derecesinin ölçülmesini istemedi.

İkinci hakkında ise 74.45'lik derece yapan Apak, 30 sporcu arasında 17. sırada yer alarak Pekin'den eli boş ayrıldı.

APAK: BURAYA GELMEYİ DE İSTEMEMİŞTİM
Eşref Apak, finale kalamamasının nedeni olarak hazır durumda olmamasını gösterdi.

Eşref Apak, yarışmadan sonra yaptığı açıklamada, ''Bedenim yorgun, kafam yorgun ve psikolojim bozuktu. Buraya gelmeyi de hiç istememiştim. Sadece son 40 günde eski hocam Artun Talay ile çalışmamı sağladıkları için geldim'' diye konuştu.

Apak, Pekin'de 74.45 metre atarak finale kalma başarısı gösteremedi ve 33 sporcunun katıldığı elemelerde 16. oldu. Milli sporcu, çekici 90 santimetre daha ileriye atabilse finale yükselecekti.

81.45 metreyle Türkiye rekorunu elinde bulunduran Apak, haziran ayında İzmir'deki yarışmalarda çekici 80.36 metreye atmayı başarmıştı. Apak, olimpiyatlardan 40 gün önce, 4 yıldır çalıştığı antrenöründen ayrılarak, kendisini yetiştiren Artun Talay ile yeniden çalışmaya başlamıştı.