Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-03-2006, 19:34   #1
havali_cocuk

havali_cocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BEŞİKTAŞ Tarihinden

Click the image to open in full size.

KORNERDEN 32 GOL ATAN BİR EFSANE
YIllarca futbol oynadığı İtalya'ya, uzun yıllar sonra gazeteci olarak gitmişti. Roma'da bir restoranda genç garsona sipariş verirken öyle İtalyanlara özgü şeylerden bahsemişti ki garson şaşırmıştı.

Garson:

- "İtalyan değilsiniz fakat İtalyan mutfağını bu kadar iyi nasil tanıyorsunuz?.." demekten kendini alamamıştı.

Şükrü, uzun yıllar Lazio takımında futbol oynadığını söylemişti garsona.

Garson, onun dev gövdesine bakmış ve buna hiç de ihtimal vermemişti. Fakat yine de içinde bir şüphe kalmıştı. Mutfağa gidip durumu ateşli bir Lazio taraftarı olan yaşlı aşçıya anlattığında adam, bu garip müşteriyi merak edip masasına gitmişti.

Şükrü ile aralarında şöyle bir konuşma geçmişti:

- "Lazio'da futbol oynamışsınız öyle mi?.."

- "Evet..."

- "Bana o günlerle ilgili bir anınızı anlatabilirmisiniz?.."

- "O sezon küme düşmek üzereydik. Son macımızı kazansak kurtuluyorduk. Maçın bitimine 5 dakika kala bir penaltı kazandık. Takımın penaltıcısı bendim. Kötü bir vuruşla topu dışarı attım. Ancak maçın bitimine iki dakika kala bir korner kazandık. Korner vuruşumda top doğrudan doğruya kaleye girip gol oldu, düşmekten kurtulduk..."

Yaşlı aşçı cok heyecanlanmıştı:

- "O günlerde sabahları evinizin bahçesinde istakoz bulurmuydunuz hiç?.."

Şükrü tarifsiz bir şaşkınlık içinde konuşmuştu:

- "Evet...Hep o istakozların bahçeye nasil girdiğini merak ederdim."

Yaşlı aşçının gözleri dolmuştu:

- "O zaman balıkçılık yapardım. O istakozları hayran olduğum Şükrü'nün bahçesine ben bırakırdım."

Yaşlı aşçı ile Şükrü öylesine büyük bir heyecanla birbirleriyle kucaklaşmışlardı ki, masada bulunan spor yazarları gözyaşlarını tutamamışlardı...

İLK TAKIMIMIZ
Click the image to open in full size.

Bilgilerinize arkadaşlar!!!

Etikete Gerek Yok EskiLer Bizi Tanır .!
havali_cocuk Ofline