Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-07-2006, 21:54   #28
bjk4ever
Banned

bjk4ever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
autopsy´isimli üyeden Alıntı
bjk4ever ve toprak kardeşim görüşlerinizin hemen hemen tamamına imzamı atarım.Bizim oynamaya çalıştığımız 4-3-1-2 düzeni ile Fenerbahçe'nin genelde tercih ettiği 4-4-1-1 benzeri düzen çok ama çok farklı.Biz orta sahada üç kişi kalıyoruz.Tek ön liberomuz var.O da çok yetenekli ama yeterince mücadeleci ve sert değil.Klebersonun sağındaki ve solundahi adamların hem defans hem ofans anlamında çok başarılı olması lazım ki bu da aynı kanatta bulunan bek oyuncularının yardımı ile olur.Tigana bekleri fazla çıkartmıyor.Orta sahada yeterince kalabalıklaşamıyoruz.Çünkü eğer sağ ve sol iç çok çizgiye giderse göbek boşalıyor.Bir çok maçta bunun sıkıntısını çektik.Hatta Kleberson geriye çok gömüldüğünde orta saha tamamen kaybolup 5 defans 5 forvet gibi kaldık.İç sahada da iyi kapanan takımlara hep kaybettik.Çünkü kopuk kopuk oynadık.Bir çok maçta 4 tane stoper özellikli defansla çıktık.Sağ bekte Mustafa sol bekte Çağdaş falan şeklinde.Deplasman maçlarında forvetimiz hızlı olduğu için iş yaptık ama baskı kurarken kanatları kullanmadan bu iş çok zor olur.Bu işin sadece Nobre'yle alakası yok.Nobre olsun olmasın kanatlar iyi kullanılmalı.Bunun çözümleri de bence belli.Ya 4-4-1-1 e dönersin.Çift ön libero ve ofansif yönü güçlü 2 kanatla oynarsın.Ya da bek oyuncuları oyuna daha fazla girer.Bunların ikisini de uygulamazsak ben de sıkıntı yaşayabileceğimizi düşünüyorum.Tigana da eminim ki buna bir çözüm düşünecektir.
Senin dedigin gibi oynamamiz zor, cunku winger yok bizde. Bizde en winger dyebilecegimiz adam Ali Tandogan, o da 'eh iste' olur en fazla. Sol ic mevkisi cok onemli bizim icin, sagic olarak Fahri ve Burak var en azindan, ama solic icin Ibrahim Uzulmez ve Mehmet Sedef hakikaten cok yetersiz kaliyor. Ben transfer olarak Mavuba veya Zokora gibi bir onliberoyu cok istemistim, boyle bir adam bize inanilmaz guc katardi. O zaman Delgado ve Buragi kanatlarda iceriye donuk oynatirdik ve inanilmaz mucadeleci ve hem defans hem ofans yapan bomba bir orta sahamiz olurdu ve bu bizim icin cok iyi olurdu. Ben acikcasi gelecen sezon kimin, nerde, nasil oynayacagini cok merak ediyorum, bizim kadro aynen Sudoku gibi, ugrasiyorsun ugrasiyorsun, ama isin icinden cikamiyorsun.

INADINA BESIKTAS!!!!!
bjk4ever Ofline