Konu: Pascal Nouma
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-03-2006, 20:45   #1
kyros06

kyros06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pascal Nouma

(pascAL ın güzel bi roportajı)

"KARA BELA"
Dövecek gibi konuşuyor.. Yüz hatları geriliyor. Ama Beşiktaş'a, taraftara olan sevgisi yüzünden okunuyor..
"ilahi bir koro" diye tanımladığı Beşiktaş tarafarı için "Beşiktaş taraftarı bana sahip çıkmakla yalnış yaptı" diyor.
Sasırıyoruz.. Sonrasında ekliyor " Beni çok sevdiler.. Benim futbol karakterimi kendi karakterleri ile
birleştirdiler.. Hırçın, agresif, saldırgan, mücadeleci, formasını seven yapımı anladılar. Ama..
Evet belki biraz politik olsaydık.. Üzerime oyun oynanmazdı. Taraftarın beni sevmesi hem yönetimin hem de takım içindeki
futbolcuların beni kıskanmasına sebep oldu.. Kendilerini dışlanmış gibi gören futbolcular beni
silmek için ellerinden geleni yaptılar.." diyor..
Galatasaray ile yaptığımız maçta bilerek kırmızı kart gördüm. Eğer oyunda kalsaydım kendi takım arkadaşlarımla kavga
edecektim.. Eğer elimde bıçak olsaydı bir kaç kişiyi doğrardım.. bu kadar ruhsuz oynanmaz. Taraftarın heyecanı kadar
heyecanı içinde hissetmiyorlardı"
Takım içinde beni oynatan tek adam Kaptanımız Şifo Mehmet'ti.. O'nun oynadıgı her maçta istediğim topları alıyordum.
Ancak sırf benim saha içinde basarısız olmam için, Şifo'yu takımdan kestiler.. Yazık oldu Beşiktaş'a..
Futbol bir espri oyunudur. şovdur.. Benim futbol
esprimi anlamadılar. Taraftar anladı ama yöneticiler
anlamadı. Türkiye'de taraftar yönetimlerin çok
üstünde.. Antrenmana herkes arabası ile geliyor, ben kaykay ile geldim. Başka ülkelerde futbolcuların dışarıdaki
yasantılarına karışılmaz. Şortla da gezilir kaykayla da gelinir.. Ama Yönetim ve bazıları bunu
anlayamadı..
Türkiye'de basın henüz Avrupai düzeyde değil. Bir takım kişisel ilişkileri görevleri ile karıştırıyorlar.
Yönetime yakın olanlar yönetimin istediğini yapıyor. Benim futbolumla değil, saha dışı yaşantım, sosyal yasantımla
ilgilendiler.. Gezemedim, eğlenemedim, özgürlüğümü kaybettim. Hapis hayatı yaşamaya başladım. Ne zaman dışarı çıksam
mikrofonu ağzıma soktular.. Bunaldım.. Yönetim ise taraftarın bana gösterdiği sevgiyi kıskandı.. Bütün bunlar beni daha
agresif yaptı.. Ve çok sevdiğim Türkiye'den gönderildim..
Futbol ve para için kimse benim kişiliğimi ve futbol
karakterimi değiştiremez. Bana bunun için baskı yaptılar.. ne prensiplerimden doğru bildiğimden vazgeçtim ne de futbol
karakterimi değiştirdim.. Bu ikisini yapmak benim için ölmek demektir.. Ben ölümü değil, onurlu yaşamayı seçtim..
kyros06 Ofline