Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-09-2008, 14:55   #15
1903_delisi

1903_delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
JönTürk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
M.A.F Dönemindeki futbola kör diyosun 20 yıl önceden bahsediyoruz.Beşiktaş o dönemin en çağdaş futbolunu oynuyordu , o kör futbol oynayan takımın sistemi bugün ki sözde çağdaş futbolun sistemi 4-4-2 yi uyguluyordu.Keşke konuyu açan arkadaşın ne söylemek istediğini avukatı olarak sen değilde kendisi izah etseydi daha mantıklı olurdu ben bu konuda sizin ne düşündüğünüzü merak ediyorum kendi fikrini yazarsan daha iyi olur; ne dersin..?
Dİkkat ederek okusaydın zaten böyle bir cevap vermezdin.Ben diyorumki o zaman karşımızdaki rakipler rakip değildi anlıyomusun.Yani o günki futbola göre iyydi o takım.Ama diyorum artık en alt tabaka takımlarla bile bu kadar fark olmaz.Bunu anlaman gerek.O zaman beşiktaş çok başarılı oldu tamam ama karşısındaki rakipler bugünkü kadar sistemleşmiş rakiplermiydi.O zaman beşikraş hariç (kör futboldan kastım bu zaten)bütün takımlar nerdeyse sistemsizdi.Bende diyorumki beşiktaşı sadece o günlerdeki gibi görünce başarılı sayacaksan öyle büyük fark en kral takımıda kursan oluşmaz.O zamanki rakipler rakipten sayılmayacak ekiplerdi genelde.M.A.F çok önemli olabilr ama o zamanın futbolu gerçekten kördü.Okadar fark atmamızı beklemeyin zaten.Eski ekipler yok karşımızda artık.
1903_delisi Ofline   Alıntı ile Cevapla