Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-09-2008, 11:11   #1
HandaN
hüngürella

HandaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmişin hesabını ödemelisin Bobo! Hayri Ülgen

BEŞİKTAŞ bu sezon dolu dizgin yoluna devam ediyor. Kamp döneminden bu yana yaptığı 17 maçta sadece 1 malubiyet aldı. Ligde lider, Avrupa kupasında ise tur atlamanın ilk ayağını kazanmış ve avantajlı. Taraftarlar mutlu ve huzurlu. Ertuğrul Sağlam ise takımından emin; çünkü oyuncuları güven veriyor. Çok ilginçtir takımda yedek, as oyuncu farkı yok gibi... Sahaya kim çıkıyorsa o formanın hakkını veriyor. Şu bir gerçek ki nedense siyah-beyazlı takım başarıdan başarıya koşup lider olsa bazı çevreler bundan rahatsızlık duymaya başlıyor. Öylesine düşmanlık yapıyorlar ki takım lider olmasına rağmen, en iyi futbolunu sergilemesine rağmen hala televizyonlarda ve gazetelerde 3. haber olarak veriliyor. Halbuki Avrupa’da böyle büyük 3-5 kulüp arasında kim lider olursa o hafta bütün medyatik haberlere o takımın haberleriyle başlarlar. Bunun için diyorum ki Beşiktaşlı’nın Beşiktaşlı’dan başka dostu yok!.. El ele verip camia kenetlenirse başarı gelir. Bu başarıyı görenlerde kıskanır, çatlar. Futbol ekip işidir. Malzemeciden başlar tribünün en üstündeki taraftara kadar gider. Hani derler ya ,bir ata sözü vardır: “Birlikten kuvvet doğar” Geçen sezon Olimpiyat Stadı’nda bazı çevreler İstanbul BŞB maçında adeta Beşiktaş’ın şampiyonluğunu çaldılar gasp ettiler. Liderliğini elden aldılar. İşte tarihi bir fırsat yine Olimpiyat Stadı rakip yine aynı ve siyah-beyazlı takım yine lider. Bu bir rövanş maçıdır. Bu bir hesap maçıdır. Bu Beşiktaş’ın maçıdır. Her şeyden önemlisi Bobo’nun maçıdır. Haydi Bobo geçen sezon bu maçın başarısızlığını ve kaçan şampiyonluğun hesabını sana kesmişlerdi. Bugün çık hesabını öde, bahşişini de ver. Taraftarlar iftar saatinde kumanyalarını alıp o stadı doldursunlar. Beşiktaş’ın tarihi yolculuğu başlamıştır. Önce Belediye’yi yenip o moralle Metalist maçından da turla dönerek gruplara kalırsa ardından da Hacettepe maçında da şov yapar. Hem ilk yarıyı lider bitirir hem de UEFA’da yoluna devam eder. Takımda çok güzel ve deneyimli bir arkadaşlık var. Herkes birbirini destekliyor. İbrahimler bile bu takımın mücadelesinde en öndeki saflarda olmaya başladılar. Demek ki Beşiktaş’ta bir hava yakalandı. Artık bu hava tavaya dönüşmesin! İşi daha sıkı tutmalı, daha çok mücadele etmeliler. Bu maraton içinde kim görev alırsa alsın en iyisini vermeli. “Neden” mi? Çünkü Beşiktaşlı’nın artık şampiyonluğa ve Avrupa’da başarıya ihtiyacı var. Bunu bu sezon Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve talebelerinin başaracağına eminim. Ertuğrul hocanın Alex Ferguson gibi uzun seneler takımının başında kalması için plan yaptığını duydum, sevindim. Ama ben de hocama diyorum ki “Beşiktaş’ı şampiyon yap Avrupa’da UEFA’da final oynat. Artık kalmana gerek yok. Yolun açık olsun.”