Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-09-2008, 01:23   #1
eagle_1903_

eagle_1903_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

türkiyedeki oyunlar(mutlaka okuyun)..

istanbullu bi tanıdığımız abi var.kendisi zamanında federasyonda görev almış bir kişidir.buakşam iftarı beraber yaptık.ailecek hepberaber yemek yedk.tam sofraya oturduk ezan okundu,hurmalarımızı ağzımıza attık içerden bi "gol"sesi geldi.baktık ki holosko gol atmış.babamla biz sevndik."ağız tadıyla orucumuzu açıp yemeğimizi yiyebiliriz"dedik.
yemeğimizi yerken dünkü fener maçından konuşuyoduk.hatta ben dedm bu gidişle fener ortalama 51puanla ligi oratalarda bitirir dedm.abimiz bianda lafımı bitirir bitirmez:"acaba mı?"dedi.bende neden olmasın ki dedm.
sonra başladı konuşmaya.dedikleri aynen şu:"
şmdi bu memlekette en fazla taraftarı olan takım kim belli.sıralama öle devam ediyo.peki bu türkiyenin en fazla taraftarı olan takım ligde başarısız olursa ne olur?bi çok şey.örneğin spor progrmlarının reytingi düşer.kmse mağlup ve istikrarsız giden takımı izlemez demi?daha sonra en önemli sebep yayın gelirleri.takım başarısız olursa,ligde bi iddiası olmazsa maçları kim izlicek?doğal olarak herkes decoder'lerini iade edicek.e zaten bu yayın gelirleri ligin neredeyse %60-70ini etkiliyor.doğal olarak maratondaki erman ve şansal dahil kmse fenerin başarısızlığını iztemez.ama bakıyosun mesela takım kötü oynuyor.o zaman devreye kim giricek?hakemler.febe-İBB maçını izledin demi?orda guiza gole giderken adam düşürüyor.kırmızı kart veriyor direk.ama pozisyona dikkat ettiysen guiza da eliyle "kart" işareti yapıyor.ama hakem es geçiyor.şmdi guiza o kartı yese ligdeki 3.sarı kartı olacaktı.sivas maçında kart yese cezalı duruma düşücekti 4sarı kartla.hakem vermiyor değil "VEREMİYOR".bunu bikere bilin.şimdi fener 7.-8.sırada.geçen sezon da böleydi ama ne oldu?son hafta geseyle şampiyonluk maçına çıktı.
gelelim malum takım Beşiktaş'a.iki senedir fırtına gibi başlıyor lige Beşiktaş.ama sonra ne oluyor?önüne engel koyuyolar demi?kimse Beşiktaş'ın başarılı olmasını istemez.çünkü kmsenin işine gelmez.fener altlarda sürünsün,BJK ile gese kafa kafaya gitsin ne olur?gelirlein yaklaşık %20si 30u kesilir.çünkü izlenme sayısı ve seyirci potansiyeli az takımlar.BJK 2003-2004 yılında ilk yarılı 11puan farkla lider tamamladı.ben ozamanlar görevdeydm.inanılmaz bi şekilde gelirlerde düşüklük oldu.digitürk bize telefon açıp "yav bu lig böyle gitmez"dendi.EKMEĞİMİZLE OYNUYOR BU BEŞİKTAŞ"dendi.
febe başkanı ne dedi:anladm ki maçlar sadece sahada kazanılmıyomuş.yani keneye(paraya) ve lobiye bakıyor.herkes biliyor ki o sene BJK nin şampiyonluğu elinden alındı.ama kmse de bi konuşma yapmıyor.yıldırım demirören 48saniyelik meşhur basın toplantısında ne demişti?"11puanlık farkla şampiyonluğumuzun elinden alınma olayının peşini bırakmadık,kovalıcaz"dedi.eee,sonuç?
yani anlıcağın yavuzcum sizin başkanı bile aşan işler var bu kısır döngüde.kısır döngü diyorum,çünkü ligin ilk 4ü belli.
şansal ile erman sivasın başarısını istiyo demi?yalan onlar.sivas şampiyonluğa oynasa,onlara ne getirisi olcak bu işin?bak bu sene ts iktidarın da desteğini alarak yoluna devam ediyo.onlar bi hava devam eder ama olarında ipini çekerler ikinci yarı görürsün.bu işleri herkes biliyor ama kmsede sesini çıkarıp ulu orta konuşamaz.herşeyin bi raconu vardır ve bedelini öder"dedi.

üstüne bi de bizim maç 1-1 bitince,ben kafayı yer gibi oldm ama yemedm.sonra o abimize hak verdim.
anlaşılan biz bi yerlerimizi yırtsak ta bu ligin son haftaları nasıl olacak belli...
TEŞEKKÜRLER TÜRK FUTBOLU,TEŞEKKÜRLER YAYINCI KURULUŞ.

not: forzadan ALINTIDIR..