Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-10-2008, 20:23   #1
herobjk
Ç@rşı M@nisa

herobjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ünlülerin Benzerleri

İnanılmaz Benzerliklere Şaşırıp Kalacaksınız!

15.10.2008 19:31:00
Medyaspor magazin yazarı Reyhan Sevimli, bu kez de spor dünyamızın ünlülerinin benzerlerini araştırdı. Öyle fotoğraflar bulup bir araya getirdi ki, hem şaşıracak, hem de çok eğleneceksiniz:
Hani bazen söyleriz ya ‘Bu adamı birisine çok benzetiyorum, çok benzetiyorum ama kime benzettiğimi bir türlü bulamıyorum...' Hani; televizyonda, gazetede, dergide birini görürüz ve yüzü çok tanıdık gelir, kim olduğunu düşünürüz bulamazsak kafamıza takılır bütün gün kurcalar. Bu durumu herkesin arada sırada yaşadığını sanıyorum.
Biz kendi payıma sporcular, spor ile alakası olan bazı kişiler üzerinde çalıştım. Kiminizin ilgiyle okuduğunuz spor yorumcularına, kiminizin idolü olan hakemlerine ya da kiminizin beğeniyle izlediği futbolculara baktım. Onları, Hollywood yıldızlarına benzettiğiniz hatta ondan bile daha yakışıklı bulduğunuz, bazılarınız spor kariyerini bırakıp podyumlarda boy göstermesini isteyip, onu izlemekten maçları izleyemediniz. Siz bunları düşünürken ben de bir araştırayım istedim; " kim kime benziyor, benzetiliyor? Bizimkilerin Hollywood yıldızlarından neyi eksikmiş?"
Benzerlerini bulduğum ünlüler sanki Hollywood yıldızlarının ikizi gibiler. Bakın bakalım sizde benzetecek misiniz?
Fenerbahçe'nin eşi benzeri bulunmaz başkanı Aziz Yıldırım. Ama ben benzerini bulmayı başardım. Amerikalı sinema yıldızı Michael Murphy Aziz başkana o kadar benziyor ki. Hele 2003 yapımı "Footsteps" adlı bir filmi var ki. Filmde rol gereği gözlük de takmış. Bir tek "tek reis var, o da benim" demediği kalmış.
Click the image to open in full size.
Çin kökenli Kung Fu sanatı ustası ünlü yıldız Bruce Lee ileBeşiktaşlı İbrahim Toraman... Benzemiyorlar mı?
Kovboy filmlerinden hoşlanıp da Jack Elam'ı tanımayan yoktur. Fotoğrafını Beşiktaş'ın çok sevilen Asbaşkanı Levent Erdoğan'la yan yana getirdik. Kararı siz verin...
Fenerbahçe'nin kurtarıcı golcüsü Semih Şentürk bu fotoğrafında "Mr.Bean" Rowan Atkinson'a benzemiyor mu?
Şöhreti, "The Sopranos" dizisinde başarıyla canlandırdığı mafya babası "Tony Soprano" karekteri James Gandolfini &Ünlü basketbol coachu Ahmet Kandemir
Geçenlerde Fransız yapımı "La Faute à Fidel" adlı bir film izledim. Başroldeki çocuk inanır mısınız, hık demiş bizim süper lig hakemimiz Cüneyt Çakır'ın burnundan düşmüş. İsmi Stefano Accorsi. Laf aramızda, aynı zamanda güzeller güzeli Laetitia Casta'nın sevgilisi olur kendileri.
Amerikan profesyonel basketbol NBA oyuncusu Cedric Simmons ile Brezilya asıllı, milli futbolcumuz Mehmet Aurelio
Ocean's Elevan, Ocean's Twelve adlı sinema filmlerinde oynamış ve People dergisi tarafından dünyanın en seksi adamı seçilen Matt Damon & Türkiye Futbol Federasyonu'na bağlı ve Türkiye Süper Ligi'nde şu anda aktif olarak görev yapan FIFA kokartlı hakemi Fırat Aydınus
Dünyaca tanınan sinema oyuncusu, 2004 yılında Nicole Kidman'la beraber başrollerini paylaştığı Cold Mountain filmindeki rolüyle de en iyi aktör dalında aday gösterilen Jude Law ileFenerbahçe oyuncusu, Uruguaylı Diego Lugano

Prison Break dizisinde Wade Williams'i canlandıran "kötü adam", hepimizin nefretini uyandıran o gardiyan Brad Bellick ile Levent Kızıl ne kadar benzeşiyorlar değil mi?
Fenerbahçe'nin İspanyol golcüsü Guiza ileKurtlar Vadisi adlı dizinin Cerrahpaşalı Halit karakteri Özcan Varaylı...
Bu Ronaldinho "kız suratlı" derler ya, öyle bir adam işte. Bakın fotoğraflara... Haksız mıyım?

2006 senesinde çıkardığı albümle Amerika listelerinde ilk 5 numaraya ulaşan başarılı şarkıcı Snop Dogg eski Galatasaraylı, yeni Trabzonsporlu Rigobert Song
Galatasaray'ın yakışıklısı Servet Çetin ileMumya filmi serisi ile ün kazanan ve Ölümcül Deney filmi ile ününe ün katan Oded Fehr

Sevgili Kemal Abi'nin benzerini aradık durduk. Tuğrul bey "saç şekli bakımından Esat Kıratlıoğlu'nu andırır!" diye ipucu verdiyse de, ben karşı çıktım. Sonunda Alain Delon'da karar kıldım. Gerçi Alain yakışıklılıkta Kemal abinin eline su dökemez ya... Bu da benden Alain'e kıyak olsun...
Bu araştırmaları yaparken ben çok keyif aldım, eğlendim. Sizin de aynı şekilde eğlendiğinizi umuyorum