Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-11-2008, 11:50   #5
halilsagir

halilsagir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
burki8686´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şekil şartları pek değişmez ama esasa ilişkin şartlar çok değişti.Mesela kitap açık net:Fazi haram!Ama tüm müslüman toplulukları fazide parasını değerlendiriyor.Zaten mevcut sistemin devamıda fazie bağlı.Kimse bana katılımcı ortaklık demesin(alabaratürk vs.)Banka hukuku alanında tez yazdım hiç bir farkı yok.Gördüğün gibi esasa ilişkin değerler değişmektedir hemde durdurulamaz bir hızla.Bende senin fikrine sonsuz saygı duyuyorum ve bu yüzden seni kınamıyorum yanlış anlama.Elbette E.F'nin senin belirttiğin olumlu yanları var ama Futbolun şirketleşmesi her zaman hedeflenen sonuçları vermeyeblilir.Bu konuda gelecekte olanlara zaten karşı duramayız.Bu zaten doktrinel bir tartışma.İlerde daha sağlıklı değerlendirmeler yapabileceğimizi umuyorum.
tamamen doğru faiz olayını güzel açıklamışsın bende finansbank ın kini yazmıştım temel ve yapısal olarak fark yok, belki söylediğimi uzun yazdığım için farklı anlamlar çıkıyor
kısaca ' değerlerimizi kaybetmeden beşiktaşlılık terbiyesi duruşu,davranışı v.s.manevi değerlerimizi kaybetmeden e.f. den bize uygun şekilde max.maddi kaynağı sağlamalıyız buna uygun bir model bulmalıyız ' anlatmak istediğimiz budur bu nasıl olabilir onu bulmak önemli olan budur bizce....