Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-11-2008, 09:53   #1
RamesooN
Hayatın Anlamı Siyaz Beyazdı

RamesooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Angry İşte Olaylı Telefon Konuşmaları

İşte Olaylı Telefon Konuşması

Cemal Aydın, telefonda Halis Özkahya’ya "Seni bizim maça F.Bahçe atadı" dedi. Özkahya, "Beni sizin maça Fenerbahçe değil, Merkez Hakem Kurulumuz atadı. Her hakem için bu böyledir" karşılığı verdi.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın'ın tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmesine ve Türk futbolunda herşeyin bir anda karışmasına yol açan olaylar aslında pazartesi günü başladı.
Cemal Aydın, Pazartesi günü Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lutfi Arıboğan'ı aradı ve fitili ateşledi. İkili arasında şöyle bir diyalog geçti:
Cemal Aydın: Bir duyum aldım, bizim maça Halis Özkahya atanacakmış.
Lutfi Arıboğan: Olur mu başkan! Biz bile bilmiyoruz henüz. Yanılıyorsun.
CA: Eminim sayın başkan. Kesinlikle bizim maça Halis Özkahya atanacak.
LA: Bilmiyorum. Zaten biz karışmayız.
CA: Halis hoca atandığı takdirde zaten ben sizi yine ararım.
LA: Tamam başkan, bekleyelim, görelim.
CA: O zaman ben size maçtan sonra her şeyi açıklayacağım.
LA: Tamam başkan anlaştık. Hele bir gelişmeleri izleyelim.
Pazartesi İçin Randevulaştılar
Lutfi Arıboğan, Cemal Aydın'la yaptığı bu konuşma sonrası durumu hemen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'e iletti. Olayın ciddiyetini anlayan Mahmut Özgener, Arıboğan'a "Peki o zaman, Pazartesi gününe Cemal Aydın'dan İstanbul'da randevu alalım. Her şeyi konuşalım" dedi.
Arıboğan da bunun üzerine Aydın'ı aradı ve Pazartesi günü İstanbul'da randevu sağladı. Ancak perşembe günü hakem atamalarının duyurusu yapıldıktan sonra Cemal Aydın, Arıboğan'ı yine aradı. Bu görüşme olayın yavaş yavaş patlama noktasına geldiğini gösteriyordu:
CA: Gördün mü sayın başkan, bizim maça Halis hoca atandı.
LA: Evet. Ama tesadüften başka bir şey değil. Başka bir şey olamaz.
CA: Ben öyle olduğunu düşünmüyorum sayın başkan.
LA: Olayları araştıracağız sayın başkan. Pazartesi günü İstanbul'da sizinle konuşacağız. Olayları görüşeceğiz.
CA: Çok ilginç şeyler anlatacağım size.
LA: Peki, başkan, bekliyoruz sizi.
Herkese Mesafemiz Eşit Gördüğümüzü Çalarız
Ancak bu görüşmeler Aydın'ı tatmin etmedi. Aydın dayanamadı ve kendi sabit telefonundan, A.Gücü-F.Bahçe maçına atanan Halis Özkahya'yı 05.34.81... numaralı telefondan aradı. İşte dün de bir bölümünü yayınladığımız bu görüşme sinirlerin gerilip, TFF'nin içeriği ne olursa olsun etik bulmayarak Aydın'ın tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilmesine, maçın hakemi Halis Özkahya'nın da Fırat Aydınus ile değiştirilmesine yol açtı:
CA: Halis hocam biliyor musun, seni bizim maça Fenerbahçe atadı.
HÖ: .....
CA: Evet hocam, seni bizim maça Fenerbahçe atadı.
HÖ: Sayın başkan, beni sizin maça F.Bahçe değil, Merkez Hakem Kurulumuz atadı. Her hakem için bu böyledir.
CA:....
HÖ: Bu böyledir sayın başkan...
CA: Halis hocam, bizim maçımızı senin yöneteceğini ben çok önceden öğrendim ve federasyona bunu ilettim.
HÖ: ......
CA: Sizin camiayı iyi tanıyan birisiyim. Sen de çok güvenilir bir hakemsin.
HÖ: Sağolun efendim.
CA: Bizim maçımızı da aslanlar gibi yöneteceğinden hiçbir şüphem yok.
HÖ: Teşekkür ederim.
CA: Tüm hakemlerimize güveniyoruz. Sana da benim güvenim sonsuz.
HÖ: Her takıma aynı mesafedeyiz. Gördüğümüzü çalarız.
CA: Tabii ki. Bilmez miyim. Bizim maçımızda da senin iyi bir yönetim göstereceğini biliyorum.
HÖ: Teşekkür ederim.
Tüm Konuşmaları Tutanağa Yazdı
Bu kez telefona sarılma sırası hakem Halis Özkahya'daydı. Özkahya, Cemal Aydın'la yaptığı konuşma sonrası hemen Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Oğuz Sarvan'ı aradı. MHK Başkanı, Özkahya'dan tutanak hazırlamasını istedi.
HÖ: Sayın başkanım, beni Ankaragücü başkanı Cemal Aydın aradı.
HÖ: Beni bu maça F.Bahçe atadığını söyledi. Ben de kendisine beni F.Bahçe değil, Merkez Hakem Kurulu'nun atadığını söyledim.
OS: Anladım. Hemen otur ve bir tutanak hazırla Halis. Aranızda geçen tüm konuşmaları ayrıntılı bir şekilde bu tutanağa yaz.
Özgener Gereken Yapılacak Dedi
MHK Başkanı Oğuz Sarvan telefonu kapadıktan sonra bu kez Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'i aradı. Sarvan olayı, milli maç için Viyana'da bulunan Özgener'e anlattı.
OS: Sayın başkan, benim hakemimi Cemal Aydın aramış. Ben aramıyorum ki, Cemal Aydın nasıl arar.
MÖ: Haklısın sayın başkan.
MÖ: Tabii ki. Gereken yapılacak.
Kaynak: Hürriyet
RamesooN Ofline   Alıntı ile Cevapla