Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-01-2009, 17:46   #187
lepido

lepido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

transfer gündemini pek takip edemiyorum bu aralar ama sanırım şu an gündemde olan 2 isim var: geremi ve ernst...eğer bana tercih hakkı tanınsaydı hiç düşünmeden ernst'in adını verirdim, disipliniyle tartışmasız fark yaratırdı, aynı zamanda takım içerisindeki dengeleri de bozmayacak tarzda, tam bir alman, geremi bundan 3 yıl önce gündeme gelseydi iş değişirdi ama siyahi oyuncuların gözlemlediğim bir eksileri var: kariyerlerinin zirvelerine yükselirken güçlü fiziksel yapılarıyla oynadıkları takımlara inanılmaz katı yapabiliyorlar ama düşüşe geçmeyte görsünler, nedenini anlamıyorum ama tuhaf bir şekilde kariyerlerinde düşüşe geçen siyahi oyuncular iflah olamıyorlar, olamadıklartı gibi gittikleri düzenin yapısına da disiplinsizlikleriyle zarar verebiliyorlar...ama ernst böyle değil, ona gel ernst dersiniz gelir, git oğlum dersiniz gider, çık dersiniz çıkar beri dur dersiniz durur, gıkı bile çıkmaz, hem isim olarak geremi kadar etki yapmayacağı için beklentilerin odak noktası olmayacağından dolayı kafası o açıdan da rahat olur, tam bir sistem içerisindeki dişli vazifesini görebilecek adam...diğer bir konu da sanırım bu bölgeye bir yabancı alındığında cisse'yle yollar ayrılacak, işte tam bu noktayı anlayamıyorum, neden ihtiyacımız olan bölgeye bir adam gelirken diğeri ayrılıyor, tamam cisse orası için yetersiz diyebilirsiniz ama o zaman 2 adam alınmalı direkt etki edebilecek, kaç yıldır söylüyoruz: bu takımın sorunu orta sahada savunmasız kalması ve bek problemidir, artık görün şunları ya, denizli geldiğinde onu tanıdığımdan tamamen hücuma yönelik bir dizilişle maçları oynayacağını tahmin etmiştim, türkiye ligindeki maçlarda tamamen hücuma yönelik dizilişin kısa vadede bir ilaç olup olamayacağı konusunda şüphelerim vardı, aynen böyle oynattı, hücum oalrak göze hoş gelir gibi görünen oyunlar çıkardık ama çaktırmadan 4-5 puan fark attığımız rakiplerimizin 4-5 puan gerisinde kaldık, artık kendi doğrularıma göre tartışılması gereksiz sistemimiz orta sahada 2 tane ernst'İmizin olmasını sğlayabilecek herhangi bir sistem, bunalrn yanında sol beke artık biri gelsin ya, ve sağ açık sorunu, o tarafta o yerin asıl adamı kimse bulun getirin artık, yani takımın geneli iyi ama nokta işleri bir türlü yapamıyoruz, gerekiyorsa bobo'yu satın, onu satın bunu satın ama takımın özünü bulun artık ya, show siyahi transferleri değil, artık iskelet oluşturacak transferleri bekliyoruz...
lepido Ofline