Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-02-2009, 02:15   #1
Akdora
Savaşçı Kartal

Akdora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bana isyan eden okurlarım helal size

Beşiktaş'ın Gaziantep'i deplasmanda yendiği maç sonrası yaptığım yoruma gelen tepkiler gerçek anlamda gözlerimi yaşarttı. Okurlarım "Adaletten bahsediyordun ya, niye yazmadın Antep'in verilmeyen penaltısını" diye isyan ediyorlardı. Allah biliyor çok hoşuma gitti bu isyanları. "İşte benim okurum böyle olmalı" dedim. Hepsi haklıydı... Yazmalıydım... Peki neden yazmadım... Şimdi gelelim ona. Birincisi pozisyonu hiçbir şekilde süzemedim. Bunun en önemli sebebi satılan fazla biletler nedeniyle maçı ayakta izleyen ve bizim sahayı görmemize engel olan bazı taraftarlardı. Yazık ki yardım istediğimiz polis de bu konuda bir şey yapamadı. Maçı doğru düzgün izlemedik desem yeridir. Devre arasında konuştuğumuzda Ömer Güvenç, pozisyonu televizyondan izlediğini ve penaltı olduğunu söyledi. Önce ona güvenip yazdım ama bu da içime sinmedi. Net göremediğim bir şeyi yazmamalıydım. Yazmadım... Şimdi yazıyorum. Pozisyon penaltının kıralı. Sivok da kırmızı görmeli, sarı falan değil. Biz eğer hakkaniyetli yarışı istiyorsak, tüm haksızlıklara karşı çıkmakla yükümlüyüz. Ama bunu söylerken başka bir haksızlık yapmamak için şunu da vurgulamalıyım. Bünyamin Gezer gerçekten tertemiz bir Anadolu çocuğu. Bir takımı kollamak, diğerini yakmak gibi hesapların içine hiçbir zaman girmedi. Bunu de belirtmek benim görevim. Dürüst olanla olmayanı ayırmazsak hatalarla yanlışları karıştırmış oluruz. Bünyamin hoca Gaziantep'te sadece samimi bir hata yaptı, yanlış değil. O da benim gibi pozisyonu süzemedi.

Bu, Sivas'a ihanettir
Hakem hatası ve yanlışı demişken bazı kraldan fazla kralcılar Sivasspor'un onurlu mücadelesine zarar vermeye başladıklarını da söylemeliyiz. Sivasspor'un her maçında bir önemli hakem hatası yaşanıyor ve bunlar genellikle kırmızı-beyazlı takımın lehine tecelli ediyor. Son Eskişehir maçındaki hatayı Bülent hoca da itiraf etti. Sağolsun bu konularda zaten hep doğru tavır koyuyor. Dürüst yarış istediğini tekrarlıyor. Yani Sivas'ın bir günahı yok bu işte. Ne yapıyorsa kraldan fazla kralcılar yapıyor. Akılları sıra Sivas'a kıyak yapıyorlar ama gerçekte şanlı davasına ihanet ediyorlar... Dikkat! Fenerbahçe ve Galatasaray'ın durumlarına gelince. Bana göre Galatasaray'da fatura Skibbe'ye aittir, Fenerbahçe'de ise futbolculara. Diyeceksiniz ki neden?.. Şundan... Bir takım iki haftada bu kadar değişirse bunu teknik adamın yapması mümkün değildir. Fenerli futbolcu istediği zaman oynuyor, Galatasaray'da ise futbolcunun gayreti hocanın yanlışlarını örtmeye yetmiyor. İşin özeti bu. Yani Galatasaray hocayı göndererek kurtulabilir ama Fener'in işi çok daha zor. Gelelim Beşiktaş'a... Rakipleri böylesine tökezlerken Beşiktaş hâlâ puan kaybeder ve bu yarışı kazanamazsa ayıp.

Turgay Demir...

Beşiktaşlı olmayanlara sesleniyorum. Birgün bu takımı sevmeyeceksiniz ona tapıcaksınız.

profeminizm hareketi engellenemez !!!

milliyet blog yazıları sayfam...
Akdora Ofline   Alıntı ile Cevapla