Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-03-2009, 14:58   #1
ysn_t

ysn_t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ankara'daki rezalet!

Beşiktaş
Ankara'daki rezalet!
'Tello'nun kafasına atılan cisim maç yorumuna sığmayacak kadar büyüktü!..' Fotomaç Gazetesi yazarı Turgay demir'in köşe yazısı:
Ankara'daki rezalet!
Tello'nun kafasına atılan cisim maç yorumuna sığmayacak kadar büyüktü! Bu nedenle o çirkinliği yazmayı bugüne bıraktım. Ankaraspor tribünlerinden atılan o sert plastikten yapılma yaklaşık 20 santim çapındaki süzgeç ya da logar kapağı Tello'nun yüzüne ya da kulağına gelmiş olsa bugün Türkiye'de bambaşka şeyleri konuşuyor olabilirdik... Allah korusun, lanet şeyin keskin tarafı Tello'nun boğazına falan gelse belki de bir futbolcunun ölümü üzerine yazacaktık bu satırları. Başta Futbol Federasyonu olmak üzere hiç ama hiç kimse bu olayı hafife almamalı. Bu öyle sıradan bir sahaya yabancı madde atmayı olayı değil. Dolayısıyla çirkin en ağır şekilde cezalandırılmalı. Federasyon bugüne kadar hep dik durdu. Şimdi tüm Türkiye'nin gözü önünde yaşanan bu çirkinliğe karşı dik durmaları gerekiyor. Öyle, bir maçlık göstermelik bir cezayla bu iş geçiştirilirse eyyam yapılmış olur. Bu taktirde "Federasyonu zaten falanca kurdu!" dedikoduları alır başını gider... Bana göre her açıdan önemli bir sınav verecek federasyon ve kurulları. Çok yakın mesafeden Tello'ya atılan "Tehlikeli madde" ortada. Bunu sıradan "Sahaya atılan yabancı madde" sınıfına sokmak büyük hata olur. Yapılan sahaya yabancı madde atmak falan değil, bir futbolcuyu ciddi şekilde yaralamaya çalışmaktır. Açıkçası bir insanın canına kast etmek sözkonusudur. Bir Avrupa Kupası maçında böyle bir rezillik yaşanmış olsa o takım en az bir yıl ceza alırdı. Bizim PFDK, UEFA normlarını ne kadar önemsiyor Ankaraspor'un alacağı cezayla bunu hep birlikte göreceğiz. Bu arada aynı grubun yarınki Hacettepe-Beşiktaş maçına gelmeleri de büyük ihtimal. Bu nedenle Başkent emniyeti dikkatli olmalı. Aksi halde Tello'yu ciddi şekilde yaralamayı başaramayanlar yarın başka bir deneme daha yapabilirler.
kaynak:kartalhabaer.com