Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-03-2009, 09:35   #1
RamesooN
Hayatın Anlamı Siyaz Beyazdı

RamesooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Thumbs up Ey TFF Duyuyor musun, Beşiktaş’ın Suçu Neydi?

5 yıl önce İnönü stadında, sonu ölümle biten bir bıçaklama olayı yaşandı. Beşiktaş’ın sahası 5 maç kapatıldı. Geçtiğimiz hafta Şükrü Saracoğlu stadında bıçaklama olayı yaşandı. Çıt yok! Ne oluyor TFF?
Bir haftadır "kimse bu konuya değinecek mi?" diye bekliyorum...
Meslektaşlarımızda "çıt" yok...
Bir zamanlar "Ölüm Stadı" başlığı atanlar bile suspus oturuyor...
Fenerbahçe kulübü resmi internet sitesinde 3 Mart Salı günü "Stadyumdaki teröre kurban verilmesi mi bekleniyor?" başlıklı açıklama yayınlanıyor.
Click the image to open in full size.Açıklama eli bıçaklı bir taraftarın 28.02.2009 tarihinde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynanan Fenerbahçe - Sivasspor karşılaşmasında, başka taraftarlara bıçakla nasıl saldırdığını gösteren tam 12 fotoğrafla da süsleniyor.
Ve söz konusu açıklamada şu şekilde bir paragraf da yer alıyor:
"Adam yaralama, hırsızlık ve gasp suçlarından sabıkası bulunan, elindeki bıçağı televizyonların canlı yayınında insanlara savuran ve birilerini yaralayan bu futbol teröristinin bu gün nasıl olup da elini kolunu sallayarak ortada dolaştığı ve hatta maçlara gelebildiğinin cevabını araştırmak tüm kamuoyunun görevidir."
Ne olmuş demek ki? Karşılaşma sırasında bir taraftar bıçak çekmiş ve birilerini yaralamış...
21.11.2004 tarihinde oynanan Beşiktaş - Rizespor karşılaşmasında da benzer bir olay olmuştu. Hatta o karşılaşmadaki olay Şükrü Saraçoğlu'ndaki gibi tribünde değil, koridorda vuku bulmuştu... Sonucunda bıçakla yaralanan Cihat Aktaş adlı bir genç hayatını kaybetmişti...
Beşiktaş kulübü olayın "münferit" olduğunu açıklamış, şiddetle lanetlemiş, ancak dinleyen olmamıştı...
TFF, Beşiktaş'ın gözünün yaşına bakmamış, "5 Maç Seyircisiz Oynama" cezasını yapıştırıvermişti...
Kimlerdi o günün federasyonunda görev alanlar?
Bu gün kimler görevde bulunuyorsa, aynı ekipti...
Rahmetli Hasan Doğan başkanvekiliydi... Başta Mahmut Özgener olmak üzere bu gün görevde olan birçok TFF yönetim kurulu üyesi, o gün de görevdeydi...
Bu günün Tahkim Kurulu başkanı Adnan Türkkan, o günün PFDK başkanıydı...
Click the image to open in full size.Ama geçtiğimiz hafta, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda, eli bıçaklı bir kişi başka taraftarlara saldırıyor...
Kameralarla görüntüler tespit ediliyor... Bir anlamda suçüstü yapılıyor...
TFF ve mevcut kurulları "Görmedim, Duymadım, Beni Alakadar Etmez!" i oynuyor...
Ha olay "münferit" mi?
Elbette ki münferit...
Ancak, 21.11.2004 tarihinde oynanan Beşiktaş - Rizespor karşılaşmasındaki olay da münferitti... Ve Federasyondaki beyefendiler Beşiktaş'a olaydan bir gün sonra cezayı yapıştırmışlardı...
Konu Fenerbahçe olunca, çıt yok!
Lütfü Arıboğan Bey, Radyospor'da Aydın Cingöz'ün programına bağlanmış " Olayı araştırıyoruz" demiş...
Araştırdıklarını açıkladıkları eski olaylar gibiyse, bu söyleyişin "olayın üzerini bir temiz kapatıyoruz" anlamına geldiğini hepimiz biliyoruz...
Demek ki, güçleri anca Beşiktaş'a yetiyor...
Veya, büyük patronun kulübüne asla ve katta yetmiyor!
Ey TFF,
Ey "Hak, Adalet, Temizlik" laflarını ağzından düşürmeyen beyler...
Sesim geliyor mu?

Tuğrul YENİDOĞAN

Konu RamesooN tarafından (07-03-2009 Saat 09:38 ) değiştirilmiştir..
RamesooN Ofline   Alıntı ile Cevapla