Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-03-2009, 17:46   #27
shawnodese

shawnodese - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Olaya sadece Beşiktaş yada Sivas açısından bakmayın.
Geçen hafta iyi yada kötü Sivas ın maçını yönetmiş bir hakem. Sivas ın ve Ankaraspor un tepkisini çekiyor.
Bu hafta atanacak başka maç yokmuş gibi yada atanacak başka hakem yokmuş gibi bizim maça atanıyor. Bizimde haftaya Sivasla maçımız var.
Hakem geçen hafta hırpalandı, muhtemelen de sağlıklı düşünemiyor. Zorluk derecesi yüksek olan bir maç yerine düşük olan başka bir maça verilebilirdi. Fenerbahçe-Kocaeli maçı gibi yada ortasıralardaki takımların maçı gibi.
Bu maçta olacak olan bazı kararlarda özellikle hakem yorumuna bağlı pozisyonlarda hakemin vereceği kararlar gerek Beşiktaş gerekse Sivas tarafından tepki görebilecektir. Yada es kaza yanlışlıkla oyundan atılacak olan bir oyuncu yada hatalı bir karar ortamı çok gerecektir.
Bu haftalarda yapılacak atamaların dedikoduya yada polemiğe izin vermeyecek türden olması gerekir kanısındayım.

Tabiki de Beşiktaş şampiyon olmak istiyorsa kazanmalı, ancak burada söylemek istediğim böyle bir atama Sivas ı da Beşiktaş'ı da gerebilecek türden bir atama.
Bu maça atanan hakem Deniz Çoban Beşiktaş'ın hakkını yesin yada Beşiktaş a kazandırsın diye atanmıyor.
Hakemin kusursuz bir maç yönetme olasılığı yok denecek kadar az. Yıpranmış bir hakemin ise bu olasılığı çok fazla. Hata yapma riski yüksek olan hakemi, zorluk derecesi yüksek olan maça atarsan, o maç o hakemi bitirebilir. O maç takımlara da büyük zarar verebilir.
Ben hakemin Beşiktaş maçına sağlıklı bir ruh hali içinde çıkacağını düşünmüyorum.
Umarım çok başarılı bir maç çıkartır.
Dikkatli olmak gerek. Ben bu atmayı şekil itibari ile doğru bulmuyorum.
shawnodese Ofline   Alıntı ile Cevapla