Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-03-2009, 20:50   #1
ÖLÜMÜNEBJK
Dişi Kartal

ÖLÜMÜNEBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kartal'ı Tello sırtlıyor

Sezona savunmanın solunda başlayan Şilili futbolcu, Denizli´nin gelişiyle çıkışa geçmişti. Ancak gerçek yüzünü, ligin ikinci yarısında attığı 4 gol ve yaptığı 4 asistle gösterdi.

Liderliği devraldı
2009 yılında bileği bükülmeyen Beşiktaş’ın başarılı çizgisinde başrolü Rodrigo Tello oynuyor... Ertuğrul Sağlam döneminde zaman zaman savunmanın solunda görev yapan, Mustafa Denizli’nin gelişiyle serbest oyuncu olarak sahadaki yerini alan Şilili, ligin ilk yarısında 1 gol atıp, 4 asist yapmıştı. Ligin 16 maçlık ilk bölümünü altıncı sırada tamamlayan Kara Kartallar, ikinci yarıda büyük çıkış yakaladı ve Delgado’nun sakatlığında Tello takımın liderliğini devraldı.

Yenilgileri yok
İkinci yarının başlamasıyla birlikte Şilili futbolcu sahaya çıktığı 9 karşılaşmada rakip fileleri 4 kez havalandırırken, 4 de asist yaptı. 2009 yılında mağlubiyet yüzü görmeyen Siyah-Beyazlılar’ın Sivasspor deplasmanında da tek golünü kaydeden Tello, Antalyaspor, Gaziantpespor ve Belediye maçlarında da rakip fileleri havalandırdı. Bu sezon 23 maçta 1810 dakika forma giyen yıldız oyuncu, 5 gol atıp, 8 asist yaptı.

Rodrigo Tello’nun İkinci Yarı Karnesi

Hf Dk Gol Asist Maç Skor
17. 90 0 0 Denizlispor 1-0
18. 89 1 0 Antalyaspor 1-0
19. 90 0 0 Konyaspor 0-0
20. 89 0 1 Trabzonspor 1-1
21. 90 1 1 Gaziantepspor 3-0
22. 88 1 0 İstanbul B.B. 2-1
23. 90 0 1 Hacettepe 3-2
24. 90 0 1 Gençlerbirliği 3-0
25. 90 1 0 Sivasspor 1-1

Beşiktaş'ın kalan maçları - 49 puan