Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-04-2009, 14:18   #1
bjkkrtl

bjkkrtl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

R.i.p Bıg Proof Cenazesi (King Detroit)

Click the image to open in full size.

Yaklasık 2000 kisilik bir topluluk Carsamba günü Detroit hip-hop starı Proof un yasını tutmak icin Fellowship Kilisesini doldurdu.İnsanlar,kalabalıgın giris yapabilmesi icin 45 dakika gec baslayan ancak saat 11 icin ayarlanmıs olan cenaze törene yetisebilmek icin kuyrukta beklediler.Yakın arkadaslar ve aile uyeleri altın tabutun basında son saygılarını sunarken,kilisenin papazı W.Anthony nin İncil den bir paragraf okumasıyla tören basladı.Proof(32 yasındaydı)atletik kıyafetler ve Kangol sapkası takmıstı.Rapper ismi ve dogum ismi,Deshaun D.Holton,ingilizce olarak tabutun sonuna yazılmıstı.Bir cok cicek,battaniye ve süslerle etrafı cevirilmisti. Teşrifatcılar üzüntüden baygınlık geciren insanlara yardım ettiler,ve yas tutanlardan bazıları tabut kapanırken siddetli ıstıraplarından dolayı cıglıklar attılar.Eminem,50 Cent,Obie Trice,D12 üyeleri Kuniva,Bizarre,Kon Artis ve Swift,ve Eminem in menajeri Paul Rosenberg katılımcılar arasındaydı.
Eminem
Proof un ailesinin arka sırasında siyah bir takım elbise icinde törendeydi.Konusma sırası geldiginde hic bir sey planlamadıgını ancak arkadasının o huzur dilemeden gitmesine izin vermeyecegini söyledi.Eminem 16 yasındayken dogu yakasında yasadıgı bir hikayeyi anlattı.Proof un bir gun yanına gelip ayaklarının ucuna bir cift ayakkabı attıgını ve ”Giy şunları.”der,Eminem sebebini sorunca da ”Çünkü senin bu kirli boktan ayakkabıları giymenden bıktım.”der. Eminem hikayenin bu kısmında durup kiliseden küfür ettigi icin özür diledi. Eminem su satırları eklerken göz yaslarına boguldu: ”Bana nasıl lider olunacagını ögretti.Eminimki onunla ,sadece bir kez bile olsa,gorusen herkes onun bir odaya girince odayı aydınlattıgı gercegine sahitlik eder.Proof un insanları sevdigine ve insanların Proof u sevdigine inanıyorum.O bir mıknatıstı.Sizi kendine cekerdi.Onun hakkında bir seyler ögrenmek isterdiniz,onun o kasıla kasıla yürüyüsünü takip etmek isterdiniz.Proof olmasaydı ne Eminem,ne Slim Shady ne de D12 olurdu.”Proof un ailesi Eminem e kendisi ve Proof un bulundugu bir cerveli resim sundular.Daha sonra,Detroit rapper Obie Trice söz aldı ve siddete son cagrısı yaptı.Kendisi de yeni yıl arifesinde kafasından vurulmustu ve hala kafatasında bir mermi bulunmaktadır.”Varos mahallerden gelen siyah adamlarla konusmak istiyorum.Birbirimizi öldürüyoruz.Ve bu hic bir sey icin.Hic bir sey.Hic bir sey.Hepimiz ölüyoruz.Cocuklarımızı terk ediyoruz.Annelerimizi.Büyükannelerimizi.Hicbirsey icin.”derken Obie Trice göz yaslarına boguldu.

”Proof bir taneydi.Detroit muziginin önderiydi.Beni anlıyor musunuz?Ayakta durmalıyız,adamım.Hepinizi seviyorum.Biz siyah insanlar.Beyaz insalar,da.Hepinizi de seviyorum.Huzur icinde yat.”diye ekledi. Rahip Anthony Trice ın actıgı konudan devam etti ve siddeti Detroit i saran delilik olarak adlandırdı.Her katılımcıya 14 sayfalık renkli program brosuru dagıltıldı.İçerinde cenaze töreninin programı dahil Proof un fotografları da vardı. Tabutu tasımak icin 16 isim sayıldı.Bu isimler arasında arkadasları ve ailesi vardı.(Eminem,D12 üyeleri,Detroit rapper Trick Trick dahil.)
İnsanlar kiliseye tören icin sabahın 8 inde gelmeye baslamıslardı.İlk iki kisi ise
Ebony Johnson(18) ve Dvonne Johnson(14)adında kuzenlerdi.”Burda Proof a saygılarımızı sunmak icin bulunuyoruz.O da Detroit dendi ve iyi bir rapper dı.”dedi Ebony Johnson.Arabalar tüm Outer Drive ve yan sokaklara park edilmişti.Detroit Police Departmanı,Wayne Country Sheriff Departmanı ve Michigan Eyalet Polisleri hazırda bekliyorlardı.Beyaz atlar tarafından cekilen antika bir tabut arabası merhumun tabutunu kiliseye getirdi.Proof,35 yasındaki Keith Bender,Jr a kavga sırasında ates etmisti ve Bender ın arkadası da 3 kez kafa ve gogsunden Proof a mermi yagdırmıstı,bunun uzerine Proof hemen ölmüştü.Daha sonra alınan habere göre Bender da St.John Hastahanesinin Medical Centre ında Salı günü gözlerini kapattı.

Karakteriniz, Şöhretinizden Önemlidir.
Karakteriniz, Siz Ne İseniz Odur...
Oysa Şöhretiniz, Başkaları Sizi Ne Sanıyorsa Odur.
bjkkrtl Ofline   Alıntı ile Cevapla