Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-05-2009, 12:13   #1
kartalice06
herkes sever biz taparız

kartalice06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

pazar gecesi-şaibe-yaratır

Manisa ve Diyarbakır Süper Lig'e çıktı..
Hayırlı uğurlu olsun..
Şimdi gündemdeki soru şu;
-''Süper Lig bileti alacak son takım kim olacak?.''

Bunun da cevabını 15 Mayıs ile 17 Mayıs'ta alacağız.. Click the image to open in full size.
Meriç TUNCA YAZIYOR

Alacağız da...
Final maçı neden 17 Mayıs Pazar...
Türkiye'de o gün hayat zaten duracak..
Beşiktaş, Başkent'te Ankaragücü önüne çıkacak..
Trabzon evinde Bursa'yı, Galatasaray Ali Sami Yen'de Gençlerbirliği'ni ağırlayacak..
Fenerbahçe, kümede kalma savaşı veren Antalya'ya konuk olurken, ligden düşmeme çabası gösteren Konya ile Eskişehir ise yine aynı gün kapışacaklar..
Tabii bu arada Denizli'nin Ankaraspor önünde kritik bir maça çıkacağını da söylemek lazım..
Yani 17 Mayıs Pazar gecesi saat 20.00'den itibaren Türkiye'de deyim yerindeyse hayat duracak..
Şampiyonluk mücadelesi, UEFA'ya gitme savaşı, kümede kalma kavgası 2 saat boyunca ülkeye büyük heyecan yaşatacak..
Peki bu arada ne olacak?.
Futbol Federasyonu'nun ''Müthiş planlaması'' sonucu, Süper Lig'e çıkacak son takım da hemen hemen aynı saatlerde Ankara'da belli olacak..
Şimdi ben bu aylarca ''Düşünüp, taşınıp'' Süper Lig'in yeni takımı olacak ekibin belirleneceği final karşılaşmasını tüm kritik maçların oynanacağı pazar akşamına alan arkadaşlara soruyorum;
''Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?''
''Ya da bilmediğimiz bir şey mi var?''
Çok mu zor yarı final maçlarını 15 Mayıs yerine 14 Mayıs Perşembe oynatıp, finali de 16 Mayıs Cumartesi oynatmak..
Ya da ne bileyim yarı finalleri cumartesi oynatıp, finali pazartesi akşamına almak..
Eğer Süper Lig'e çıkacak son ekibi maçlar oynanmadan belirlediyseniz ve ''Pazar akşamı o gürültüde kaynar gider'' diye düşünüyorsanız, siz bilirsiniz..
Ben geçen sene daha 2'nci dakikada biten bir Eskişehir-Boluspor maçı hatırlıyorum da...
Size de hatırlatayım dedim..