Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-05-2009, 13:49   #1
Karetta2002

Karetta2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

karetta2002....

Beşiktaşforum.net'in baba üyelerinden ,karetta2002,nam-ı diğer "falçata irfan" dalları nehrin üzerine sarkan ağacın dallarını keserken baltasını suya düşürür. "Aman tanrım" diye bağırdığında tanrı hemen bir melek gönderir. Melek;"ne diye bağırıyorsun?" der.karetta2002 baltasını suya düşürdüğünü ve yaşamını sürdürebilmek için o baltaya ihtiyacı olduğunu söyler. Melek suya dalar ve elinde bir altın balta ile tekrar belirir."Baltan bu muydu?" diye sorar.İrfan "hayır" diye cevaplar.Melek suya tekrar dalar ve bu sefer elinde gümüş bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar. ''Baltan bu muydu?"İrfan yine "hayır" diye cevaplar. Melek suya tekrar dalar ve busefer elinde demir bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar.''Baltan bu muydu?" İrfan "evet" der.Ormancının dürüstlüğü tanrının çok hoşuna gider ve meleğe baltaların üçünüde İrfan'a vermesini emreder. İrfan mutlu bir şekilde, "baltalar elimizde,uzun ip belimizde,biz gideriz ormana hey! ..ormana" şarkısını söyleyerek evine döner. Birzaman sonra İrfan,eşi ,Selda hanım ile birlikte nehir boyunca yürürken karısı suya düşer. İrfan ;"Aman tanrım" diye bağırır. Tanrı yine bir melek gönderir. Melek sorar. "Ne diye bağırıyorsun?"İrfan ; "karım suya düştü" der. Melek suya dalar ve Adriana Lima ile birlikte geri döner. "Senin karın bu mu?" diye sorar.İrfan ; "evet" der. Melek sinirlenir."Yalan söylüyorsun.Gerçek bu değil" der. İrfan ; "Özür dilerim."der."Ortada bir yanlış anlaşılma söz konusu. Eğer Adriana Lima için hayır deseydim bu sefer catherine zeta-jones ile geri dönecektin. Ona da hayır deseydim karımla dönecektin ve sonunda da tanrım her üçünü de bana verecekti. Ben fakir bir adamım ve üç hanımın sorumluluğunu taşıyabilecek durumda değilim. Adriana Lima'ya evet dememin sebebi budur."Bu hikayeden alınacak ders : Ne zaman bir erkek yalan söylüyorsa bunun iyi ve saygın bir nedeni vardır ve bu başkalarının yararı içindir.Kendimiz için bişey istiyorsak ekmek, musaf çarpsın!!hehe..