Konu: 19 Mayis...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-05-2009, 18:17   #1
BJKMaster

BJKMaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

19 Mayis...

En sevdigim yazar, Yilmaz Ozdil'den yine mukemmel bir yazi. Tabi anlayana...

19 Mayis

Yav birak Mustafa abi yaa, sen mi kurtarican memleketi Allah askina!

Ama isgal zirhlilari...

Bosver simdi sen isgal zirhlilarini filan... gun gelir, memleketin malini mulkunu tapusuyla Ingilize'e satar bunlar.

Yok canim...

Yeminle soyluyorum, Ingiliz vatandasi bakan bile getirip koyarlarsa sasma...

Ama ahval ve serait...

Guzel abi yaranamzsin, bak simdi binicez bu dandik gemiye, taaa Samsun'a gidicez, savas boguz, kendimizi parcalayacagiz, diyelim becerdik, devrim mevrim, anlata anlata dilince tuy bitecek, sonra sen kahirdan olucen, once biraz agliyacaklar, sonra gene 'Son Osmanli Padisahi' diye pankart acacaklar, mezarinda donucen.

Saltanat kalsin diyorsun yani...

Alismadik kicta don durmaz abi, egemenlik megemenlik verecegine, iki cuval komur ver, daha iyi. Aha buraya yaziyorum, acliktan nefesleri kokarken padisahlarina saltanat ucaklar alirlar, bu gemiyi de jilet yaparlar, soylemedi deme.

Efkarlandim be...

Yakma o cigarayi gozunu seveyim, yarin obur gun belgesel yaparlar, kes gibi gosterirler seni haberin olsun.

Hal caresi nedir peki?

Al padisahin kizini, yirtalim.

Millet ne olacak?

Onlar da ulemaya sorsun artik ne olacaklarini, bize ne, kendi dusen aglamaz.

Laik olmasinlar mi, birey olmasinlar mi, kendi lisanlari olmasin mi, sihlara, seyhlere mi biraklim kaderlerini?

Bak ne guzel soyluyorsun, kader der gecerler, takalim takkemizi bakalim dalgamiza, is cikarma basimiza...

Iyi de, yazik olmaz mi?

Asil bu yaptigin yazik olur, bazilari sana inanacak, etkilenecek, senin fikirlerini kalkacak, hayatlari kayacak, evleri basilacak, iceri tikilacaklar, kimine sacini ortmedigi icin fahise diyecekler, kimine milletin malini Arap'a satmayin dedigi icin komunist diyecekler, kimine Ne Mutlu Turkum Diyene dedigi icin fasist diyecekler, darbeci diyecekler.... yorma ahaliyi, kula kulluk edelim, rahat edelim.

Yok arkadas, ben bi deniycem.

- E sen bilirsin.