Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-05-2009, 08:56   #1
OutKast

OutKast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

stres ve hakem

Stres ve hakem!

Gerginlikten uzak Galatasaray topa daha çok sahip oldu, Beşiktaş hırslı, istekli ama aynı zamanda baskı altındaydı. Çok basit hatalarla Galatasaray'a gol pozisyonları verdiler, buna karşılık yüklendikçe pozisyon da buldular. Tello'nun kullandığı serbest atışta Bobo'nun kafasının defansa çarpıp ağlara gitmesiyle Kartal biraz rahatladı. Ancak krıtik adam Tello sakatlanıp çıkınca ikinci yarıda orta alanda organize olamadılar. Üstelik garip hatalar yapmaya da devam ettiler. Bunlardan birinde savunmada az adamla yakalandılar ve Kewell beraberlik golünü attı. Bu golden sonra Beşiktaş panikledi ve Galatasaray çok daha baskılı oynadı. Sarıkırmızılı takım yüklenirken Beşiktaş kontrataklarla rakip kaleye gitmeyi hedefledi. Yusuf'un yine büyük bir beceriyle tek başına götürüp attığı gol şampiyonluğa giden yolu yeniden aydınlattı. Dün gecenin en başarılı isimleri Sivok'la birlikte Yusuf ve Rüştü'ydü.

Skandal hatalar yaptı
Evet... Beşiktaş çok zorlu bir maçta, güçlü bir rakibi mağlup ederek şampiyonluk yolunda emin adımlarla yürümeyi sürdürdü. Derbileri, hem de böyle büyük bir baskı altında kazanmak hiç kolay değildir. Beşiktaş da zoru başardı. Artık geriye, Denizli'de son noktayı koymak kalıyor. Kamil Abitoğlu bu maça tayin edildiği günden beri MHK'nın hata yaptığını yazıyorum, söylüyorum. Hayatında hiç derbi yönetmemiş bir hakemin bu maçta ne işi var. Skandal hatalar yaptı. Sabri'yi ikinci sarıdan atmadı, Kewell'ın topu bırakıp İbrahim Üzülmez'e omuzla karışık dirsek attığı pozisyonda net penaltıyı vermedi. Tek kelimeyle berbat bir yönetim gösterdi. Hepsi bu kadar da değil. Bütün faullerde takdir hakkını Galatasaray'dan yana kullandı, maçın kaderiyle oynamak için elinden geleni yaptı. Biz tribünde izlerken utandık, o yaptıklarından utanmadı.