Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-04-2010, 17:49   #26
90sbjk03

90sbjk03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Gokhan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben senin kadar uzun yazmıyacağım sadece bir soru sorucam. Ertuğrul Sağlam bu sene Bursa'da bu kadar başarılı olmasaydı bu şekilde savunurmuydun ? Ayrıca dediğin gibi biraz uzaktan bakınca büyük takım ve küçük takım çalıştırmanın ne kadar farklı olduğunu anlıyorum.
Evet savunurdum arkadaşım, savundum da.Haccetepe maçında herkes yuhalarken ben alkışlıyordum haksızlığın kralı hem futbolculuğunda hem hocalığında Ertuğrul Sağlam'a yapılmıştır çünkü bu kulüpte hatırlarsan(O devamlı verilen Ferguson örneği denizliden olmaz yaş itibariyle bunu hepimiz biliyoruz ama E.Sağlam'dan olurdu.)Bu arada Ertuğrul Sağlam'la akrabalığım yok(Yakın olduğu söylenen bazı yerlere de (siyasi) en ufak bir sempatim yoktur).Sadece Kayserispordan beri oynattığı yada oynatmaya çalıştığı futbolu seviyorum ve istatistiklere bakılsın son 4-5 senenin en başarılı türk teknik direktörüdür(forumda 2 sene önce yaptığım yorumlar durmaktadır).Ertuğrul Sağlam sadece bir örnektir.Onun gibi sistemli,çalışkan,gittiği takıma hemen oyun felsefesi aşılayan bir T.Direktörün başımızın üstünde yeri var..
Senin düşüncen Denizli büyük takım t.direktörü,Ertuğrul Sağlam küçük takım.Ona da katılmıyorum ikisinin oynattığı futboldan Şampiyonluğa rağmen Ertuğrul Sağlamın futbolu daha iyiydi.(maçlar izlenirse görülür)Ben şöyle düşünüyordum E.Sağlam'la 2 sene şampiyon olamayız belki ama G.Milne gibi sonraki seneler başarılar gelir diye düşünüyordum.Geçen sene ne oldu ihtiyacımız olan şampiyonluk alındı ama önümüzdeki 5 sene gitti belki bunu kimse bilemez görecez(Bir sürü adamla sözleşme yenilendi mesela nasıl olacak önümüzdeki sene?Kim gidecek bu seneki olası bir başarısızlıkta?En az 4-5 transfer olsa takım 30 kişi mi olcak?)10 yabancıdan hangisi gidecek?.Bir de Sağlam kalsa belki Batuhan,S.özkan gibi futbolcular kaybolmayacaktı.İkisinin de kazmalıkları var tabi Beşiktaş'tan büyük değildir hiçbir futbolcu ama Denizli sanki inatçı biraz onun da payı var bana öyle geliyor.(Batuhan'ın gol attıktan sonra E.Sağlama koşuşunu hatırlıyorum ben haccetepe maçında.Bunlar küçük ama önemli şeyler çok şey belli eder.)Şampiyonluk+kupa başarıdır tabiki ama önümüzdeki seneler ızdırap çekersek o kupalar bizi avutmaz.Kötü giderse işler Denizli basar istifayı gider Çeşme'ye biz kalırız 40 yaşında futbolcularla..
Şimdi ben de sana bir soru sorayım Denizli Bursasporu yönetse Geçen sezonun 2.yarısından beri en çok puan toplayan takım olur muydu Bursaspor??Rakiplerin iki takıma farklı mücadelesini de anlıyorum ama bunun Beşiktaş'ın sistemsiz oyununun sebebi olmadığını düşünüyorum.
Beşiktaşı şampiyonluğa oynatmak mı kolay Bursasporu mu kolay?Uzaktan bakıp cevap verirsen sevinirim..2 kupaya kanmayın ne olur??Kusura bakmayın artık uzun yazıyorum ama A.gücü maçındaki vaziyetten sonra doluyum, pembe gözlüklerle bakamıyorum geleceğe ben benim gibi kızgın gerçeğin farkında olan 20 milyon kadar taraftar olduğunu da düşünüyorum...Saygılar..

Konu 90sbjk03 tarafından (07-04-2010 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir..
90sbjk03 Ofline   Alıntı ile Cevapla