Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-05-2008, 16:36   #32
çArşı34
kArtAl AvdA

çArşı34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

umut tacirine sonuna kadar hak veriyorum stad olayı olmasa daha iyi olur...
stad yıkılmadan da büyütülebilir...örnek olarak St. James Park:Newcastle United
stada bi bakın ingilterenin ayakta duran en eski stadı bu...
ve olağan üstü bir atmosferi var...
yeni stadlar oturan tiyatro gibi maç seyreden taraftar için değil seyirci,figüran içindir...
Türkiye'nin tek "taraftar"ı olarak buna karşı çıkmalıyız...
umut tacirinin dediği gibi newcastle united stad turizmi de yapmaktaydı sanırım ve bu eski mimariler çok ilgi görüyor bütün dünyada...
biz şimdi bunu yıkarsak emin olun üzerimize bir bez kapatacaklar ve sesimiz olimpiyattaki gibi havaya uçup gidecek...
şu an beton var üstümüzde ve böylece çok daha süper bir ses yansıyo sahaya...
ben bu "tarihi güzelliğin" kalması taraftarıyım...
yıktırmayalım derim ben birileriyle ........ yarıştırcaz diye...
bırakın onlar entel stadlara çıksınlar biz böyle mutluyuz hem ne çabuk unuttunuz 100.yılı,o yıla ithafen yapılan o güzel tabloyu o tablodaki stadı yıkmak bir tarihi yıkmaktır...
hükümetin nasıl izin verdiğine gelince zaten tarihi sarayların üzerine rezidans diken adamlardan ne bekliyon!...
ben hertürlü kültüre sanata ve tarihe sahip çıkalım derim...
yapılacak olan stadın bütün sorunlarının giderilmesi olmalı ve tribünlerden birazı yükseltilerek kapasite arttırılabilir dert kapasiteyse hem onca anıyı ve BEŞİKTAŞ kültürünü yıkmaktır bu stadı yıkmak...
seneler sonra dolmabahçeden geçen torunlarımız "yav stada bak kaç senedir ayakta helal olsun ne stadmış neler görmüş bir dile gelse!" deseler fena mı olur hala BEŞİKTAŞ orda aynı yerinde olsa...

bi de bu konu sabitlenebilirse futbola çok iyi olacak kanısındayım çünkü büyük bir kampanya başlayabilir bununla...

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE!...
çArşı34 Ofline   Alıntı ile Cevapla