Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

Cevapla
 
LinkBack (1) Seçenekler Stil
Alt 12-05-2008, 13:51   #151
 
[ ZeYneP ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Alıntı:
BlackHawk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Millet daha büyük stad yapalim büyüyelim para kazanalim diye yirtiniyor,sen hayir kücük külüp kalalim öbürküler bize her anlamda fark atsin diyorsun yani.

Visionu sifir olan biri daha!!
evet kesinlikle katılıyorum ....
__________________
Click the image to open in full size.
[ ZeYneP ] Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2008, 03:05   #152
 
realist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

iiiiiiiiissssssstttttttttteeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmii iiiiiiiiiyyyyyyyyyyyooooooooorrrrrrrrrrruuuuuuuuuu uuuzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
__________________
Lütfen forum kurallarını okuyunuz..
realist Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2008, 10:47   #153
Can't Forget
 
VeysTube - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

şu konu kilitlensin ya başlığı okuyunca febe taraftarı açtı zannediyorum . . stadı gs ve febe taraftarı hariç herkes istiyordur herhaldee . . başlığı açan bjk li olduğu belli de bence beleş girmek zevk veriyor ona yeni stad oldumu bu olay son bulacaklarından korkuyorlar .
__________________

ŞafakLa Tanış Saya Saya Biter Mi ?


ANTALYA / Gazipaşa İLçe Jandarma KomutanLığı

Şafak:253
VeysTube Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2008, 11:00   #154
 
muratyuce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Alıntı:
BlackHawk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Millet daha büyük stad yapalim büyüyelim para kazanalim diye yirtiniyor,sen hayir kücük külüp kalalim öbürküler bize her anlamda fark atsin diyorsun yani.

Visionu sifir olan biri daha!!
yüzde dünyada en büyük sayı ne ise o dar görüşlü olmayalım siz orda burda tarihi stadımız var bizm diyip hava atacaksınız diye milyonlarca avro uçup gitmesin.
__________________
O bir efsaneydi.
muratyuce Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2008, 12:15   #155
 
kaarakarrtal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

baslıgı achan arkadash.bende yeni stad istiyorum hatta kapasite 42 degil 52 olsun istiyorum bu nolucak.elalem tribun hasılatında her sene 30 milyon euro fark koyuyor emeklide olsa dunya starını getirebiliyor biz bebbe likle ugrasıyoruz.sonra bide demezlermi yonetim adam gibi transfer yap kulubu kucuk dusurme.o zaman cebinden sık 10-15 milyon euro her sene stad aynı kalsın.
__________________
Lütfen forum kurallarını okuyunuz..
kaarakarrtal Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2008, 12:29   #156
 
kadircaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

stadı istemeyenler ne mantıkla istemezler hayret ediyorum..
kadircaya Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2008, 19:50   #157
Optik bArikAtı
 
uMuT TaCiRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Sen ne diyorsun be!Ne dediğinin farkındamısın be adam?Ben ta Antalya'dan para veripte geliyorum ey adam!Parası olmayanlarıda yanımda getiriyorum ey adam!Bilip bilmeden konuşma saygını adabını bozma ey adam!
Kendimi sanamı anlatacam kalkıpta!
Siz benim yazdıklarımdan birşey anlamamoışsınız tabiki doğal beklerim.Forumlara giripte profillerdeki kızlara bakmıyoruz?Adam gibi yorumlarda bulun bir daha?

Konu uMuT TaCiRi tarafından (14-05-2008 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir..
uMuT TaCiRi Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2008, 19:54   #158
Optik bArikAtı
 
uMuT TaCiRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Beşiktaş İnönü'yü yıkamıyor!..


Beşiktaş Kulübünün bir süredir gündem maddelerinden birini oluşturan "Yeni İnönü Stadı" projesine ne zaman başlanacağı henüz netlik kazanmadı.

Konu ile ilgili olarak Siyah Beyazlı kulübün 24 Şubat'ta yaptığı Mali ve İdari Genel Kurul'da açıklamalar yapan Başkan Yıldırım Demirören, 19 Mayıs tarihinde stadın yıkımına başlanacağını ve en geç bir buçuk yıl içinde inşaatın tamamlanacağını belirtmişti.

Ancak Başkan Demirören'in yaptığı bu açıklamada dile getirdiği stad yıkım tarihi Anıtlar Kurulu'ndan gerekli iznin alınamaması sebebiyle daha ileri bir güne ertelendi.

Beşiktaş Yönetim Kurulunda Yatırımlardan Sorumlu Üye olarak görev yapan İlhan Durusoy, Anıtlar Kurulundan alınacak iznin tarihi hakkında kesin bir bilgileri olmadığını, ancak iznin alındığı günden itibaren inşaata başlayacak hazırlıklarının bulunduğunu ifade etti. Durusoy bu izin tarihinin en geç önümüzdeki yaz ayı içinde alınabileceklerini tahmin ettiğini de belirtti.

"Beşiktaş Kulübü olarak yeni bir stada ihtiyacımız olduğunun tesbitini yapmıştık. Yaklışık 61 yıldır Beşiktaş'a ve Türk futboluna hizmet veren stadımınızın artık yenileme kararı aldık. Şu anki stadımızın projesi 1930'lu yıllarda tasarlanmış ve o dönemin ihtiyaclarına göre inşa edilmiş. Ama günümüzde stadlardan beklentiler tamamen değişti. Artık taraftarları aileleri ile birlikte stada çekmek ve insanlara yaşam alanları yaratmak gibi konular daha öncelikli konuma geldi. Biz yeni yapmayı düşündüğümüz stad için başvuruları yaptık. Ancak İnönü Stadı'nın konumu inşaat yapmak için çok zor bir alan. Bir çok tarihi eserin arasında bulunuyor. Böyle olanca da projenin yapımı kolay olmuyor. Ama biz iyi bir proje oluşturduk. Anlaşmalırımızı yaptık ve bizim de içimize sindi. Üstünü kapatarak yapacağımız bu statta futbol dışında da bir çok gelir elde edeceğiz.

Bu konu ile ilgili olarak bir çok kurumdan izin almanız gerekiyor. Bu izinlerin en önemlisi eski adıyla Anıtlar Kurulu, şimdiki adıyla Koruma Kurulu olarak geçen kuruldan alacağımız izin. Geliştirdiğimiz yeni proje ile onlarında kabul edeceğine inindığımız bir paln sunduk. Ama bu izinin bir onay mekanizası var. Biz izin tarihinin ne zaman açıklanması gerektiğini söylersek bu kurulda görev yapanlara saygısızlik etmiş oluruz. Başkanımızın mali kongrede söylediği 19 Mayıs'da yıkım işlemine başlayacağız sözleri izin alınması halinde geçerli olacaktı. Henüz izni alamadık. Bu sebepten ötürü 19 Mayıs'da başlamamız söz konusu değil. ancak izin aldığımız günden itibaren çalışmalara hemen başlayabilecek hazırlığımız var. En geç yaz ayının içinde bu izini almayı ümit ediyoruz"

YİNE İNÖNÜ'DE OYNAYABİLİRİZ

İlhan Durusoy Anıtlar Kurulu'ndan çıkacak iznin bekledikleri tarihten daha geç olması durumunda önümüzdeki sezon yine yine şu anki statta maçları oynamaya devam edeceklerini söylerken, verilecek izin tarihine göre stadı parça parça yıkıp yapabileceklerini de vurguladı.

"İzin tarihi geçikirse ve önümüzdeki sezonun başlamasına yakın bir tarih verelirse UEFA kupası maçları ve sezonun ilk maçlarını yine bu stadımızda oynayabiliriz. Tabi beklediğimiz tarihler dışında bir izin tarihi çıkarsa stadımızı parça parça da yapabiliriz. Böyle bir durumda İnönü Stadı'nda maç oynanırken bir yandan da inşaata devam edilir. Bu projede de ilk olarak yeni açık diye tabir edilen bölüm yıkılır, daha sonra da kısım kısım planımızı uygulamaya koyariz".

milliyet.com 14 May 2008a

uMuT TaCiRi Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2008, 19:55   #159
Optik bArikAtı
 
uMuT TaCiRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

BJK İnönü’yü yıkamaz
5 Nisan 2008

OKTAY EKİNCİ / Cumhuriyet
* Yöneticiler tarihi stadını “deniz tarafındaki tarihi duvarı kalacak şekilden yıkılıp genişletileceğini belirtiyorlar. Oysa, Cumhuriyetin İstanbul’a ilk çağdaşlık armağanı olan stadın sadece o duvarı değil, “Dolmabahçe Vadisi’ndeki topografyayla uyumlu ve kent peyzajını zedelemeyen, zarif ve plastik tasarımı” da korunması gerekli “kültür varlığı” kabul edilmesinin temel nedenidir.

Spor tarihimize “Türkiye’nin üç büyükleri” olarak geçen Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ‘ın aynı zamanda “İstanbullu” olmaları, 2600 yıllık dünya kentimize “zarar” vermeye başladı.

Üstelik bu zararlar “kalıcı” olduklarından, gelecek kuşaklara miras olarak sadece “şampiyon” luklarla birlikte “giderilemez kentsel tahribatlar” da bırakılıyor.

Örneğin FB’nin adını aldığı semte adeta “karabasan” yaşatan “azmanlaşmış” kaçak stadyumunu hangi mimarlık ve şehircilik öğrencisi önerseydi, “okuldan atılır” dı…

GS’nin Mecidiyeköy’deki Ali Sami Yen Stadyumu’yla yaratılmış “spor dünyamız” ı umursamadan, aynı alanı “devasa rant apartmanları” na teslim etmesi, o hep tribünlerde görmek istedikleri “kent halkı” nın çağdaş yaşam haklarına saygısızlık değil midir?

Siyasi karar vericilerin de belli ki “oy” uğruna kayırdıkları bu “ayrıcalıklı” ve hatta “şımarık” lık ürünü çirkin örneklere, şimdi de BJK’nin her yönüyle bir “Cumhuriyet anıtı” olan İnönü Stadı’nı yok etme projesi ekleniyor. Üstelik, hem bir “mimarlık cinayeti” işlenecek; hem de 50 bin kişilik yeni bir stat, İstanbul’daki tarih, doğa ve deniz buluşmasının elde kalan son ve en hassas yerine yerleştirilerek eşi görülmemiş bir çevre ve kültür cinayetine de “BJK imzası” atılacak.

‘YAŞ’INA BİLE BAKMADAN

Oysa asırlık “yaşı” nedeniyle de en “görmüş geçirmiş” olması gereken BJK, önce Beşiktaş’taki tarihi Akaret Evleri ‘nin adeta “içine” diktiği gökdelenleriyle; ardından İstanbul’un eşsiz “ıhlamur kokulu” vadisi Fulya ‘daki abartılmış yükseklikte gökdelen konutlarıyla; başta “kendi semti” ne ve tüm kente karşı en çıkarcı tutumlar içinde…

Küçüklüğümüzden beri “halk takımı” olarak farklı bir sevgi beslediğimiz bir kulübün, son yıllardaki bu “tam tersi” yatırım anlayışına; yani aslında halkın gereksinmelerini gözetmesi gereken alanları tutup belli bir zümreye pazarlamasındaki “rantçı” tutumuna şimdi de tarihi İnönü Stadı eklendi.

İstanbul’a ve “Cumhuriyet uygarlığı” mıza karşı bu akıl almaz aymazlığı, yine “İstanbullu” ulusal medyanın adeta “teşvik edici” yayınlar yapması ise hazindir!..

BJK’nin uygarlık dışı projesi için 19 Mayıs’ta temel atılacağını “İnönü Stadı’nda mutlu sona az kaldı” gibi başlıklarla bildiren spor yazarlarımızın, bu gibi durumların mutluluk değil “acı” vermesi gereken bir “kültürel soykırım” olduğunu unutmaları ise daha da hazindir…

DOĞDUĞU GÜN YIKILACAK!

BJK yöneticilerine göre, stadın “tarihi” özelliği korunarak yıkılıp genişletilmesinin yöntemi şu olacakmış: “Deniz tarafındaki tarihi duvarı kalacak”!..

Oysa, Cumhuriyetin İstanbul’a ilk çağdaşlık armağanı olan stadın sadece o duvarı değil, “Dolmabahçe Vadisi’ndeki topografyayla uyumlu ve kent peyzajını zedelemeyen, zarif ve plastik tasarımı” da korunması gerekli “kültür varlığı” kabul edilmesinin temel nedenidir… Projesi Mimar Vietti Violi , Mimar Şinasi Şahingiray ve Mimar Fazıl Aysu tarafından hazırlanan stadın inşaatına 1939′da başlanmış, ancak II. Dünya Savaşı’nın ekonomik sarsıntıları nedeniyle açılış töreni 1943′teki “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı “nda yapılabilmişti. Şimdi ise aynı bayramı sonsuza dek yine orada da yaşamak yerine, 2008′in 19 Mayıs’ını “yıkım ve yok ediş günü” olarak belirlemek, o “efsanevi anılar” ımıza ve ulusun “onur tarihimiz” e de darbe değil midir?

Yine BJK yönetimi, büyütme projesinde arka taraftaki İETT’ye ait alanın da değerleneceğini, yeni statla birlikte “restoranlar” ve “mağazalar” ın da yer alacağını söylüyor.

Sadece bu açıklama bile, ne denli “özrü kabahatinden büyük” bir anlayışla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Her tarafı tarih ve doğa ile çevrili bir alan, alışveriş ve tüketim merkezi için değil, kentliler ve toplumsal yaşam için değerlendirilmelidir. Her boş bulunan yere insanların cebinde kalan son paralarına da göz koyan “tüketim hangarları” nı yığmak, rantçıların beklentisi olabilir; ama spor dünyamız bunu nasıl isteyebilir?

‘EMANET’E HIYANET

Sözün kısası BJK eğer bu “büyütme” projesinde diretip de yasal olanak bulabilirse -ki Koruma Kurulu’nun buna onay verebileceğini kimse tahmin etmiyor- öncelikle 49 yıllığına devraldığı “emanet” e hıyanetin doruktaki örneğini yaratacak.

Dahası, Dolmabahçe Sarayı’nın dünya güzeli siluetini “arkasından dolanarak” paramparça eden 12 Eylül mirası Swiss Otel’le ve aynı peyzaja bir hukuksuzluk abidesi olarak abanan hukuksuz Gökkafes’le de adeta “suç ortağı komşuluk” içinde olacak.

Devasa çirkinlik ortaya çıktıktan sonra da sadece bizler değil, gelecek kuşaklar da bu sözde “spor amaçlı” (!) görüntüye bakarak şunu soracaklar: “BJK rant peşinde koşan bir şirket olmadığına göre, değer miydi?”

uMuT TaCiRi Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2008, 20:16   #160
Optik bArikAtı
 
uMuT TaCiRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

ulan elin oğlu bizi beleşçilikle suçluyor sanal işte sanaldan atıp tutmak kolay tıpkı burda ki konularda olduğu gibi sen sen ol bana öyle laf etme.Benim korumam daki sebeb Beşiktaş için çıkarsız canlar verilmiş bir ruh'a laf attırmam.Şimdi ki Tribündeki abiler ile ben çArşı'yı mukayese edemem çArşı bir ruh'tur arkadaş.O ruhtan hisseden herkez çArşı'dır.gidin kelimeriniz atıp tutma lugatınızı çarşı pazarda atınız anca orda geçer.
Şuna bak ya Beşiktaş-.çArşı kavgası yapar olduk.
uMuT TaCiRi Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://besiktasforum.net/forum/futbol/60900-yeni-stad-falan-istemiyorum/
Mesaj Yazan For Type Tarih
Untitled document This thread Refback 07-05-2008 17:21

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 12:49 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580