Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-08-2008, 17:05   #1
BEŞİKTAŞK
 
TarihçiKartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
"UEFA şampiyonluğu hayal değil"

"UEFA şampiyonluğu hayal değil"


Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner, yeni sezonla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Kurdukları kadroyla UEFA Kupası'nda çok büyük hedeflere ulaşabileceklerini belirten Öner, maçların nerede oynanacağı konusunda da son noktayı koydu.


TV8 muhabiri Alper Üstündağ'ın sorularını yanıtlayan Öner, kaptanların kavgasından, İnönü'deki son duruma, UEFA Kupası'ndan yeni transferlere kadar birçok konuda Beşiktaş taraftarının beklediği sorulara yanıt verdi. İşte Öner'in sözleri: "Öncelikle 2008-2009 sezonunun Türk futboluna, Beşiktaş’ımıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tüm futbolcular için de inşallah kazasız, sakatlıksız bir yıl olur. Fair Play içinde maçları izlemek nasip olur. İnanıyorum ki bu sene maçlar çok zevkli geçecek, çünkü tüm takımlar önemli ölçüde bir yapılanma içinde oldular, eksiklerini giderdiler. Bu sene her zamankinden daha güzel bir Süper Lig izleyecegimizi zannediyorum."

ŞAMPİYONLUĞU BU KEZ YAKALAYACAĞIZ”
"Geçen sene tabii ki çok üzüldük, biz son 5-6 hafta yani kırılma noktasında Büyükşehir Belediyespor, Oftaşspor ve Fenerbahçe’ye talihsiz bir biçimde yenilerek geriledik. Yoksa biz Büyükşehir Belediyespor maçını alsaydık belki de lig böyle akmayacaktı, farklı gidecekti. Yıllar sonra şampiyonluk mutluluğunu tekrar tadacaktık ama olmadı ne kadar canımız sağolsun desek de kaçan kupa içimizde bir ukte oluşturdu hepimiz çok üzüldük. Bu sene o üzüntüyü artık sevince çevirmek istiyoruz. Hedefimizi çok net koyduk. O hedefle çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yüksek tempoda oynayacağız, mücadele edeceğiz. Bütün futbolcularımızınbu sene gözlerindeki pırıltı inanın biraz daha farklı. Herkes hedefi yakalamanın zamanının geldiğine inanıyor.

Bizde başta başkanımız olmak üzere tüm arkadaşlarımızla bu konuya destek veriyoruz vereceğiz de, elimizden geleni yapıp bütün istekleri bir noktada buluşturup son noktada ipi göğüsleyen biz olacağız."

“UEFA ŞAMPİYONLUĞU HAYAL DEĞİL”
"Tabii ki yurt dışında niye olmasın. Artık UEFA’da final oynamak aman aman büyük bir şey değil. Biraz grupta şansınız olsa biraz da maç şansınız olursa kupa gelir. Bakın, Sevilla takımı 2 sene üst üste UEFA Kupası'nı kazandı geçtiğimiz sene Zenit kupayı aldı. Niye bir Türk takımı daha başarmasın. 2000 yılında Galatasaray bu kupayı kazandı diye bu başarının ardından 30-40 sene daha beklemenin hiçbir anlamı olduğunu düşünmüyorum ön elemeleri geçip UEFA’da da şansımızı zorlayacağımıza inanıyorum, bir dönem seri haline getiridğimiz Türkiye Kupası’nda da yine sona kadar gideceğiz. "

“ÇOK PARA ALAN HER ZAMAN YILDIZ OLMAZ “
"Biz Beşiktaş olarak geçen sene yıl sonunda, eksik yerlerimizi, daha çok gedik verdiğimiz, zayıf kaldığımız yerleri tespit etmiştik. Bu sene oralara takviye yapmaya çalıştık, oralarda bize verimli olacak Beşiktaş ile çabuk bağdaşabilecek Beşiktaş içinde kendini sevdirebilecek performansı da yüksek olabilecek oyuncuların peşinde olduk. İsabetli atışları yaptığımıza inanıyorum. Yıldız kavramı herkes tarafından farklı şekilde değerlendirilebilir, yani yıldız alırsınız, uyum sağlayamaz bağdaşamaz takıma da katkısı olamaz ya geri gider ya takımda sorun olur, faydasını da göremezsiniz. İşte dünyanın en iyi futbolcularından Shevchenko Milan’da harikalar yaratırken Chelsea’ye gitti bağdaşamadı. Bunun gibi Türkiye’de de çok misal var. Bize de gelen rakiplerimize de gelen bir çok oyuncu büyük paralarla gelip hiçbir şey yapamadan gittiler. Biz dediğimiz gibi takıma fayda sağlayabilecek eksik olan yerlere az ve öz transferleri yaptığımızı düşünüyoruz, rakiplerimizin kimleri aldığınıd a önemsemiyoruz.

Bize göre yıldızlık oynayarak görülecek birşeydir. Çok para vererek aldığın futbolcuya illa ki büyük yıldızdır demek doğru degil. Takıma uyum sağlayacak, açığını giderecek, performans gösterecek oyuncuya biz yıldız diyoruz. Biz bu düşüncedeyiz. Zaten takımımızda Delgado, Bobo, Holosko ve Serdar Özkan gibi yıldızlarımız var bunlar yabana atılmamalı. "

“TRANSFERDEKİ YILDIZLARIMIZ ZAPOTOCNY VE SIVOK “
"Gerek Zapotocny gerek Sivok oldukça iyi oyuncular, zaten İtalya Serie A’da oynayan bir futbolcu kötü bir futbolcu değildir. Zaten bunuda hazırlık maçlarında büyük ölçüde gösterdiler. Çok kısa bir süre önce gelmelerine rağmen hemen adapte oldular. İnsani yapıları da çok iyi oduğu için çabuk kaynaştılar. Bu bizim için memnuniyet verici bir durum. Onların bize bu sene büyük katkıları olacağını düşünüyoruz. Tabi ki Uğur İnceman, Ekrem Dağ, Tuna Üzümcü, Serıç ve altyapıdan gelen çok önemli futbolcular. Yani Birbirine çok yakın, çok değerli futbolcularımız var. Beşiktaş seyircisinin de onları benimseyeceğinden kuşku duymuyorum."

“EN İYİ FORVETE SAHİP TAKIMIZ“
"Forvetimiz için herkesin kabul ettiği ve dile getirdiği bir gerçek var; Türkiye’de en iyi forvetler Beşiktaş’ta. Yani forvetlerimize bir bakarsanız, Holosko, Bobo ve Nobre’nin yanısıra arkadan gelen Batuhan ve Can çok önemli golcüler,, onların bu sene kazanılacak şampiyonlukta çok püyük payı olacağına inanıyorum."


“TEKKE GELMİYOR, BOBO GİTMİYOR”
"Fatih Tekke, Türkiye’nin yetiştirdiği çok değerli futbolculardan bir tanesidir. Her kulübün kadrosunda görmek isteyeceği bir değerdir. Ama bizim öyle bir ihtiyacımız olmadığı için hiçbir şekilde Fatih Tekke ile bir transfer görüşmemiz olmadı. Zaten bunu açıklamalarımızda da net bir şeklde belirttik. Bobo konusu ise gündemi oldukça meşgul etti, talipleri olduğu ve çok teklifler aldığı doğru zaman zaman bu medyayada yansıdı. Bobo çok genç, değerli ve popüler bir futbolcu .tabiki bundan dolayı kendisinin peşinde olan takımlar her zaman olabilir, olacaktırda ama Bobo’nun bizde belli bir değeri var ve Bobo’nun değeriyle kulübün değerinin kesiştiği zaman bu yönetim kurulunca dikkate alınır, değerlendirilir, Ancak şu anda öyle bir şey yok, Bobo en güvendiğimiz isimler arasında yer alıyor çok da önemli goller atarak krallığı yakalayacağı düşüncesindeyim. "

“TORAMAN VE ÜZÜLMEZ HATALARININ BEDELİNİ ÖDEDİ”
"Ben o sırada kamptaydım yetkili bir yönetici olarak ama o sırada orada değidim. Sonradan öğrendim ama keşke yaşanmasaydı hiç çünkü 1. ve 2. kaptanların asla yapmaması gereken bir olay. O bakımdan hepimiz çok üzüldük. Bir tarafta yıllarını Beşiktaş’a vermiş Türk futboluna yıllardan beri kendini kabul ettirmiş Üzülmez diğer yanda Türk futbolunun defans bloğunda son yıllarda ender yetişmiş çok önemli ve değerli bir Toraman vardı. Keşke yaşanmasaydı ama yaptıkları hata.Büyük bir hata, yakışmayan bir hata. Bunun cezasınıda ağır çekiyorlar, çekeceklerde. Yönetim kurulunun vermiş olduğu bir karar var şu anda da o karar geçerliliğini koruyor dönüşüde zor gözüküyor."

“KAPTANLIK DELGADO'YA YAKIŞTI”
"Delgado çok kaliteli ve klas bir futbolcu, tabi tatsız bir gelişme sonucu yönetimimiz olarak teknik heyetimizin önerisinide dikkate alarak Arjantinli oyuncuyu kaptanlığa getirdik. Çok isabetli bir karar vermişiz gerçekten, görevini çok iyi yapıyor, arkadaşlarıyla da büyük bir uyum içerisinde, arkadaşlık bağlarının kuvvetlenmesinde çok büyük bir efor sarfediyor. O da gönlünde hep bir kaptanlık olduğunu düşünüyormuş hedefine ulaştı. Sözleşmesini de yeniledik kafası da rahatladı. Delgado bu sene inanıyorum ki geldiğinden beri çok daha farklı bir Delgado izlettirecek Beşiktaş’a büyük katkı sağlayacak pozitif enerjisini yansıtacaktır."

“KALEMİZ EMİN ELLERDE“
"Rüştü Reçber ve Hakan Arıkan geçtiğimiz yıl a milli futbol takımının 2 kalecisiydi. Kaleciler için her zaman şanssız goller vardır. Ama biz 2 tane çok değerli kaleciye sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Biri tecrübeli, kıymetli diğeri ise genç ve yetenekli. Diğer mevkiilerde olduğu gibi orada da sorun olmaz. Bu sene iyi bir şekilde kaleden hücum hattına kadar iyi bir dönem geçirecegiz kimsenin şüphesi olmasın."

“BU SENE İNÖNÜ'DEYİZ”
"Kombinelerde beklenen bir satış yakalanmadı, çünkü bir konu vardı, Stad projemiz. Yeni bir yapıya bürünmesi için o konuda biz geçen Şubat, Mart’tan beri alt yapı çalışmalarımızı yapıyoruz, müracatlarımızı ve her türlü temaslarımızı yaptık ama stad yapılması önemli bir olay ve İstanbul’un çok güzel bir yerinde bir stat yapılacak.

Ve dünyanın çok güzel statlarından bir tanesi olacak. Orada inşallah hep beraber maç seyretmeyi Allah nasip eder. Bütün dünyanın, Avrupa’nın orada maç oynamak için gıpta edeceği belki Şampiyonlar Ligi’nin, UEFA finalinin yapılacağı bir stad olacak, ama şimdilik bir süreç yaşanıyor, bizde bu sene böyle bir belirsizlik olduğunu gördük, taraftarımızda acaba maçlar burada mı olacak, olimpiyat stadına mı gidilecek diye kararsız kaldı. Bizde yanıtlar uzayınca bu seneyede burada başlama kararı aldık ve başladığımız ligi düzeni, ahengi bozmadan İnönü’de tamamlayacağız ve eski İnönü stadından şampiyonluklarla ayrılarak başarıyı tarihe yazdıracağız”

“TARAFTARIMIZ DESTEK OLSUN”
"Tabi ki 34 maçın 34’ü de iyi bitmez , taraftarlarımız sabırlı olmalılar. Biz namağlup 2. de olduk yani Beşiktaş bu günleri de yaşadı. Zaman zaman inişler çıkışlar olabilir ama hiç kimse yılmamalı, tam bir kenetlenme içinde, sonuna kadar takımımıza sahip çıkmalıyız, hep destek verirsek inşallah hedefleri yakalarız. Bunları neden söylüyorum, çünkü dünyada eşi, emsali olmayan bir taraftar topluluğuna sahibiz. Bunu zaman zaman dünyaya da gösterdik, bir Tottenham maçında bir Liverpool maçında. Dediğim gibi lig çok uzun bir maraton zaman zaman kayıplar olabilir ama önemli olan sonunda ipi göğüsleyebilmektir. Ricam bu sezon herkes elini bu taşın altına koysun zaten isteyene Allah’da dileğini verir arzularımız yerine gelecek inşallah."
__________________
Click the image to open in full size.

Konu Meric tarafından (03-08-2008 Saat 17:50 ) değiştirilmiştir..
TarihçiKartal Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2008, 17:07   #2
Banned
 
yaralı_kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

uefa kupasını almak zamanı geldi artık
__________________
"Yeryüzü Dar Gelir Sevdama"

yaralı_kartal Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2008, 17:51   #3
Yardımcı Admin
 
Meric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

lafla olmuyor ama inşallah bu sene istediğimiz yerlere geliriz, kenan öner gerekli konularda gerekli açıklamalar yapmış
__________________


http://img81.imageshack.us/img81/9771/topmain8dd3mg5.jpg
Meric Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2008, 18:21   #4
kArtAl AvdA
 
çArşı34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Hadi BİSMİLLAH...

Besmele ile başlayalım bu sezon da uefada şampiyon olamasak ta yarı final heyecanını hakettik galiba HADİ KARTALIM HADİ COŞTUR BİZİ...
__________________
ARAMASIN GÖZLER O ŞİMDİ ASKER
...89/1...


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE!...
çArşı34 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2008, 19:40   #5
 
kartalim_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Uefa şampiyonluğu hayal ama final veya yarı final hayal değil...En büyük favori tartışmasız Milan, Roni-Kaka ikilisini durdurabilecek bir savunma göremiyorum çünkü, tabii geçen senede en büyük favori B.Münih'ti ama Zenit maçında bozguna uğradılar orası ayrı, her zaman aynı şey olcak diye bir şey yok sonuçta, kupa Milan'ın bence...Beşiktaş'ın en az Çeyrek Final oynayacağını düşünüyorum bu sene, Yarı Final'e de şaşırmam, daha ilerisi çok büyük sürpriz olur...
__________________
Click the image to open in full size.
kartalim_ Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2008, 19:44   #6
İMansız_26
 
sevil1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bu sene final oynamak yakışır bize...
__________________
sevil1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2008, 20:02   #7
Banned
 
blackpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

ya hade komik olmayın finalmış
__________________
Biz Bu LiG İçİN FaZLa ŞEREFLİYİZ..
blackpower Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2008, 20:24   #8
 
vrossi_kartalizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

lafla peynir gemisi yürümez, biraz gerçekçi olun ya biz daha türkiye kupası ile ligi birarada götüremiyoruz, avrupa kupasını sonuna kadar zorlayacak bir ruh görebiliyormusunz ? ben göremiyorum zira ligden de şüpheliyim, boş laflar bunlar
__________________
http://www.besiktasforum.net/forum/signaturepics/sigpic344_10.gif
vrossi_kartalizma Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2008, 20:27   #9
Sewiyorum Deli Gibi
 
DelG[a]d0_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

walla bana lig kupasıda yeter yeterki bu senen sampıyon olalım ve gereklı yerlere(ezuklere hakemlere taraflı medyaya) msj vermiş olalım
__________________


Anti-Demirören
DelG[a]d0_10 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2008, 20:36   #10
 
kartalim_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Alıntı:
vrossi_kartalizma´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
lafla peynir gemisi yürümez, biraz gerçekçi olun ya biz daha türkiye kupası ile ligi birarada götüremiyoruz, avrupa kupasını sonuna kadar zorlayacak bir ruh görebiliyormusunz ? ben göremiyorum zira ligden de şüpheliyim, boş laflar bunlar
Bana göre Avrupada başarı daha kolay lige göre, ligden o kadar umutlu değilim açıkçası ama Avrupadan çok umutluyum, gruplara kaldık sayılır, ordanda artık ilk 3'e gireriz bir zahmet, kaçıncı oluyor bu, biraz olsun tecrübe kazanmışızdır, kadromuzda yeterli bana göre, sistemimizde tam Avrupaya göre, 4-2-3-1 çok iş yapar Uefa'da, grupları atlattıktan sonra devamı gelir zaten, bakalım görelim...
__________________
Click the image to open in full size.
kartalim_ Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 05:38 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580