Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27-08-2009, 18:03   #1
forumun death metalcisi
 
KanKokusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Icon16 Farklı Görüşler !..

Beşiktaş`ta gündem bugün çok yoğundu. Arjantinli oyuncu Delgado`nun sözleşmesinin dondurulması, Tabata`nın Beşiktaş`a transferinin son noktaya gelmesi ve genç golcü Batuhan`ın takımda kalacağının açıklanması sabah saatlerinden itibaren siyah-beyazlı taraftarları ekranlara, bilgisayar ve radyo başına bağlayan haberler oldular.

HABER1903 olarak Sinan Vardar, Süleyman Eren, Ali Gültiken ve Hayri Ülgen gibi birbirinden değerli isimlerle bu konuları değerlendirdik.
İşte o röportajlar :

- SİNAN VARDAR -


HABER1903 : Delgado`nun sözleşmesi donduruldu. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?

SİNAN VARDAR: Delgado`nun kontratının Ülker`den alınması bir yanlışlıktı. Sakat olduğundan haberleri vardı. Tabii ki yeni bir yabancı futbolcu alınacak.

HABER1903 : Tabata`nın transferi söz konusu. Bunun için neler düşünüyorsunuz?

SİNAN VARDAR : Haberler doğruysa ve Tabata gelirse Beşiktaş`a ilaç olur. Mali konulara şu anda girmek istemiyorum ama Beşiktaş`ın Tabata`yı alması şık olur. Şimdi Beşiktaş`ın ileriye dönük bir oyuncuya zaten ihtiyacı vardı. Ben daha önce Manisaspor`dan Sezer`in alınması gerektiğini söylemiştim ama Tabata da ilaç olur.

HABER1903: Batuhan`ın takımda kaldığı resmi siteden duyuruldu. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

SİNAN VARDAR : Batuhan`ın takımda kalması çok iyi oldu. Yeniden iddia ediyorum, Batuhan kadroda yer alırsa 20-25 gol atar. Sakatlığı da geçti çünkü. Antrenmanlara da başladı.

- SÜLEYMAN EREN -

HABER1903 : Delgado`nun sözleşmesi donduruldu. Ve Beşiktaş`ın Tabata ile anlaştığına dair haberler var. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?

SÜLEYMAN EREN : Ben 2-3 ay önce de söyledim. Arkadaşlarıma, çevremdekilere, herkese "Bekleyin 31 Ağustos`a kadar. Göreceksiniz mutlaka bu Tabata bir şekilde bize çakılacak" dedim.
Bu İsmail Köybaşı transferinin devamındaki bir olaydır. Ben nasıl İsmail`in transferini içime sindiremedim bunu da sindiremeyeceğim. İsmail Köybaşı genç, tamam alınsın, alınmasın demiyorum ama verilen para ve üzerine Serdar Kurtuluş`un verilmesi kabul edilemez bir olay. Ben bu olayı Başkan açıklamalı dedim. Ben o transferdeki harcamayı kabullenemiyorum. Hatta ben o transferde Mustafa Denizli`yi de şiddetle eleştiriyorum. Yani Beşiktaş`ı seven birisi başkana dur der. Başkan dur ya bu çocuk bize lazım tamam ama bu paralar verilmez. Varsa paramız önce çocukların geçen seneden kalan alacaklarını ödeyelim demeliydi. İnşallah bu Tabata olayı da gerçekleşmez. Oradan da Beşiktaş`a bir çakma olacak çünkü.
Başkan`ın devam ettiği kimse çıkmasın politikasının son halkasıdır bu. İşte iki gün şak şak yapacak taraftar. Bir 10 milyon avro da oraya gidecek. İnanılmaz bir tablo. Fenerbahçe`deki Aziz Yıldırım taktiğini uyguladığı için başkan bu hallere geldik zaten. Dolayısı bu kimse çıkmasın taktiği ile yapılmış bir transfer bu.

HABER1903 : Tabata Beşiktaş`ta başarılı olabilir mi?

SÜLEYMAN EREN : Tabata belki Beşiktaş`ta oynar ama o maliyetle Brezilya`dan 10 tane futbolcu alınır. Ne yapmış Tabata, Gaziantepspor`u uçurmuş mu yani? İnşallah bu transfer gerçekleşmez ve Beşiktaş bu borç kamburuna girmez.
Bu nasıl bir iş ben anlamıyorum. Ocak ayında kim kurban olacak. 9 yabancı olunca kimi yollayacaklar. Bu nasıl bir transfer stratejisidir. Bu nasıl bir transfer harcamasıdır? Bu nasıl bir ekonomik düzenlemedir? Hepimiz sanayi ile uğraşıyoruz. Türkiye`nin şartları ortada. Başkan kendi şirketinde böyle kötü bir yönetim gösterebilir mi?

HABER1903: Batuhan`ın takımda kaldığı resmi siteden duyuruldu. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

SÜLEYMAN EREN : Batuhan bizim çocuğumuz. Geçmişte hata yapabilir. Hepimizin çocuğu var. Onu yönlendireceksin sadece. O kulüp yönetiminin sorunudur, zora sokuldu. Ondan faydalanacaksın.
İbrahim Kaş mesela. Ben bire bir şahidim o olaya. Geldi kulübe 400-500 milyar lira para alacaktı çocuk. Konuşmadılar, ciddiye almadılar çocuğu. Bu parayı sana verirsek, alt yapıdaki diğer oyuncularda ister demişler sadece. Sonra da gitti. Bu sene hangi şartlarda alındığını da hepimiz biliyoruz. Bütün bunları üst üste koyarsak hangisini söyleyeyim.
Bunlara ses çıkaracak, dik duracak bir yönetici arkadaşımız yok mudur? Yönetim kurulundaki arkadaşlar hepsi arkadaşlarım, hepsine de söyledim, Başkana sahip çıkmayı bırakın, Beşiktaş`a sahip çıkın dedim. Ne korkudur bu. Beşiktaş hepimizin. bilinmeyen borçlar bilinenlerden çok fazla.

-ALİ GÜLTİKEN -


HABER1903 : Delgado`nun sözleşmesi donduruldu. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?

ALİ GÜLTİKEN : Delgado`nun dondurulması uzun süredir gündemde. Geleceği ile ilgili de bir belirsizlik var. Ameliyatından sonra geri dönüşü ne kadar sürer o da belli değil. Devre arasında geleceği ihitmali üzerinde durursak, o zaman tabi eldeki yabancılarla ilgili olarak devre arasında bir sıkıntı yaşanacak. Gerçi Delgado`nun ne tür bir maliyet ile sözleşmesinin dondurulduğu da çok önemli.

HABER1903 : Tabata`nın transferi söz konusu. Bunun için neler düşünüyorsunuz?

ALİ GÜLTİKEN : Tabata Beşiktaş takımında iyi bir performans ortaya koyabilir mi bu çok önemli. Rakipleriniz çok daha önemli isimler transfer ederlerken, sizin Tabata transferinizin Beşiktaş takımına ne kadar katkısı olur tabi o da çok tartışılacak bir konu. Ayrıca bu konu yine dönüp dolaşacak bu oyuncunun maliyetine gelecek. Çünkü İsmail Köybaşı transferinin de üzerinde hala çok soru işaretleri var. Onlar hala tam net açıklanmış değiller. Beşiktaş`ın İsmail için vermiş olduğu inanılmaz rakamlar çok önemli soru işaretleri oluşturuyor. Şimdi aynı kişilerle Tabata transferinin yapılacak olması da transferden öte başka soruları da gündeme getirecektir.

HABER1903: Batuhan`ın takımda kaldığı resmi siteden duyuruldu. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

ALİ GÜLTİKEN : Normal şartlar içerisinde genel kanaat Batuhan`ın takımda tutulması yönünde değildi. Ama bu kamuoyunun baskısı ve Beşiktaş`ta bir takım sıkıntıların gelişmesi ile mecburen bir karar alındığı kanaatindeyim ama bu kararın Beşiktaş adına çok olumlu olduğunu düşünüyorum.
Batuhan`ın burada kendisi adına yapması gereken şeyler var. Batuhan`ın kendisini çok iyi değerlendirip, bundan önceki hatalarını gözden geçirmesi lazım. Bundan sonrası için çok özverili ve terbiyeli bir şekilde çalışması lazım. Batuhan gerçekten çok yetenekli bir futbolcu. Tüm şartlar doğru çizgiye gelirse ortaya önemli bir kazanç çıkar Beşiktaş açısından. Ben Batuhan`a inanıyorum futbolculuk açısından.

- HAYRİ ÜLGEN -


HABER1903 : Delgado`nun sözleşmesi donduruldu. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?

HAYRİ ÜLGEN : Delgado kaç yıldır Beşiktaş`ın içerisinde ancak gerektiği kadar Beşiktaş`a yardımcı da olamadı, başarılı da olamadı. Beşiktaş yönetimi kendisine kaptanlık bile verdi. Ancak Delgado bu konuda bile başarılı olamadı. Onun altında bile ezildi. Sözleşmesini Beşiktaş alınca da bir rahatlama oldu. Bu rahatlama olunca da Delgado, hırsını inancını yitirdi. Bunlar profesyonel oyuncular. Beşiktaş`ı sevmezler, parayı severler. Onun için Beşiktaş takımında sakat oldukları için oynamazlar. Babasının da Beşiktaş camiası hakkında konuşması çok yanlış bir olay. Ben bundan sonra Delgado`nun Beşiktaş`ta kalmasını kendi adıma istemem. Neden istemediğimi de söyleyeyim size. Hiç bir futbolcunun babası gelip kulübü suçlayamaz. Bu çok ağır birşey. Şu anda donduruldu. İnşallah daha sonra da gönderirler. Beşiktaş kulübü büyük bir camiadır. Fertler ancak ona hizmet ederler. O camia için konuşamazlar. Bunun için de babasını yadırgıyorum.

HABER1903 : Tabata`nın transferi söz konusu. Bunun için neler düşünüyorsunuz?

HAYRİ ÜLGEN : Ben burada ilk olarak sizin kanalınız ile söylüyorum. Bu sezon başından beri konuşulan bir olaydır. Yalnız İsmail`in de Gaziantep`ten gelişinden dolayı iki tane Gaziantepliyi almamak için bugüne kadar böyle bir olayı yansıtmadılar.
Geçen hafta biliyorsunuz Tabata kırmızı kart gördüğü için Beşiktaş karşısında oynayamayacak. Dün Beşiktaş başkanı ve Gaziantepspor başkanı yan yana geldiler. Bir sohbet içindelerdi. Bu sohbetin içeriğinde Tabata transferi de vardı. Ama maçlardan önce bazı olaylar olmasın diye konuşulmaz. Ama ben Tabata`nın Beşiktaş`a geldiğini hissedenlerdenim.

HABER1903: Batuhan`ın takımda kaldığı resmi siteden duyuruldu. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

HAYRİ ÜLGEN : Bunu Mustafa Denizli daha önce de söylemişti. Batuhan 3 hafta sonra bizimle çalışmalara başlayacaktır diye. Batuhan çok iyi bir futbolcu. Hakan Şükür`den daha yetenekli bir oyuncu. Yalnız ben Batuhan`dan ve ailesinden şunu istiyorum; lütfen susun ve oğlunuzun da ağzını kapatın. Eğer Batuhan ayakları ve yüreği ile oynarsa Hakan Şükür`den sonra bu ülkeye gelmiş en büyük oyuncu olur.

Röportajlar : İLKER EZİBAY / HABER1903
__________________
Click the image to open in full size.
KanKokusu Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-08-2009, 18:08   #2
forumun death metalcisi
 
KanKokusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Süleyman Eren'in yorumlarına sonuna kadar katılıyorum...
__________________
Click the image to open in full size.
KanKokusu Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-08-2009, 18:10   #3
Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım
 
holocoust1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

tabata kımdir ya ne basarısı var bu mu olacak bizim bomba transferımız:S
__________________
bitmesin dertler s...me kadar
beşiktaşlıyız ölene kadar
sen de olmazsan bu dünyada
sevilecek ne var.
Click the image to open in full size.
holocoust1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 08:27 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580